ZUMBA YAPARAK HEM EĞLENİN HEM DE ZAYIFLAYIN

ZUMBA YAPARAK HEM EĞLENİN HEM DE ZAYIFLAYIN

Zumba kursu arayanlar zumba dansı yaparak zayıflamak ve formunu korumak isteyenler bu yazıyı mutlaka okumalı.

Zumba dansı nedir?

Zumba, 1990’larda Kolombiya’da ortaya çıkmış Latin dansıdır. Dünya genelinde kısa sürede yaygınlaşan zumba dansı son günlerde de en çok tercih edilen dans fitness programıdır. Zumba dansı içerisinde pek çok dans figürü ve spor hareketi vardır. Bu anlamda pek çok zumba kursu koreografi hazırlarken zumbanın içerisine salsa, samba, mambo, oryantal dans figürleri veya squat ve lunge hareketlerini de katar. Zumba kursu size dans ederken eğlenmeyi aynı zamanda vücudunuzu şekillendirmeyi gösterir. Sizde Mecidiyeköy zumba kursları aracılığıyla zumba yaparak fit bir vücuda ulaşabilir kendinizi enerji dolu hissedebilirsiniz.

Zumba yaparken nelere dikkat etmeli?

Siz de zumba kursu ile zayıflamak istiyorsanız başlarda zorlanabilirsiniz fakat kendinizi müziğin akışına bırakın bu sizi rahatlatacaktır. Size gösterilen hareketleri abartıdan uzak rahat bir şekilde yaparsanız daha fazla kalori yakabilir daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Hareketleri yaparken zorlansanız bile kendinizi özgür bırakın vücudunuzun her kısmını çalıştırın böylece sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Mecidiyeköy zumba kursları zorlandığınız hareketlerde size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

            Mecidiyeköy zumba kursları ile zumba yaparken kıyafet seçiminizde bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Her şeyden önce dans ve spor figürlerinin karışımı olan zumba dansında rahat hareket edebileceğiniz kıyafetler giymelisiniz. Tayt, eşofman, t-shirt gibi sizi rahat hissettirecek spor kıyafetleri seçebilirsiniz. Mecidiyeköy zumba kursları isterseniz size bu konuda daha fazla bilgi verebilir.

Zumba dansı ile tempolu hareketler yapacağınızdan dolayı terleme kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden giydiğiniz kıyafetler nefes alan özellikteki kıyafetler olmalı. Bu kıyafetler teri iç kısmından dış kısmına aktarır ve terin kurumasına  yardımcı olur. Ayrıca ayakkabı seçiminizde de ayağınıza rahat olan bir spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Kesinlikle gündelik ayakkabı kullanmamalısınız.

POST A COMMENT