Zumba Kursu Mecidiyeköyde

Zumba Kursu Mecidiyeköyde

Zumba Kursu Nedir?

Zumba, 1990’lı yıllarda Kolombiya’da ortaya çıkmıştır. Latin müziği etkisiyle gerek kilo verme gerek ise kondisyon için insanların ilgilendiği bir dans türüdür. Latin müziği ile harmanlanmış olan bir danstır. Zumba kursu alarak vücutta istenmeyen yağlardan çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Hem eğlenmek hem de kilo vermek isteyen herkes zumba kursu alarak günlük monotonluktan kurtulabilir farklı heyecanlar ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Zumba tek tek yapılabildiği gibi bir grup halinde de yapılabilir. Grup halinde yapılan zumba kursu bir koreografi ile daha ilgi çekici bir hal alabiliyor. Zumba dansında hip-hoptan oryantale kadar pek çok müzik ve dans sergilenebiliyor. Bunların yanı sıra squat ve lunge egzersizleri de zumba kursu içerisinde kendine yer bulabiliyor. Zumba dersi almak isteyen herkes zumba kursu veren kurs merkezlerinden bu dersi alabilirler. Bu dersi alan herkes vücudundaki zindeliği hemen fark edecektir. Zumba dersi egzersizleri hızlı ve yavaş olmak üzere çeşitli ritmlerde olabilir. Bu çalışmalar genel olarak direnç üzerine yoğunlaşır.

Zumba Çeşitleri

Her yaşa göre farklı zumba çeşitleri vardır. Yaklaşık yedi adet zumba türü bulunmaktadır. Örneğin; aqua zumba yüzme havuzunda yapılan bir zumba türüdür. Zumba dersi deneyimli eğitmenler ile birlikte gerek grup halinde gerek ise bireysel olarak yapılır. Zumba dersi alan bireylerde gözlenen en önemli değişiklik psikolojik rahatlamadır. Bunun ile birlikte zumbadan sonra vücuttaki mutluluk hormonlarının artması ile kişide mutluluk seviyesinde artış meydana geliyor. Bir diğer tür ise zumba steptir. Step kullanılarak yapılan zumba dersi bacakların çalışmasında önemli bir işlev görmektedir. Mecidiyeköy zumba kursları ile alacağınız zumba dersi sayesinde vücudunuz istediğiniz seviyeye çok rahat gelecektir.

Zumbanın Yapmanın Yararları

Her egzersiz vücut için önemli yararlara sahiptir. Bisiklete binmek, yürüyüş yapmak ya da koşmak her vücut için faydalı sporlardan biridir. Zumba da vücuda faydası olan dansla bağlantılı bir spordur. Zumba yapan biri fiziksel olarak kendini zinde ve dinç hisseder. Bunun ile birlikte kondisyonu da artar. Çünkü kişi yaşlandıkça kondisyonu düşer bu durumda çabuk yorulur ve dinç kalamaz. Mecidiyeköy zumba kursları bu kondisyonu sağlamak için zumba kursu veriyor. Bu kurslara giderek hem kaliteli bir zaman hem de fiziksel bir etkinlik yapabilirsiniz. Doğumdan sonra her kadın aldığı kiloları nasıl vereceğini düşünür.

Mecidiyeköy zumba kursları deneyimli kadrosuyla bu anlamda sizlere yardımcı olacaktır. Alınan kilolar zumba ile tarihe karışacak ve sıkılaşma programı ile de istediğiniz fit görünüme çok çabuk kavuşacaksınız. Zumba dersi boyunca yapılan hareketler ile kişinin vücudunun daha düz olmasına daha dik durmasına fayda sağlar. Kendinize olan güveninizi artırmak için zumba dersi alabilirsiniz. Edineceğiniz yeni arkadaşlıklar ile sosyal çevreniz daha da genişler. Zumba yaparken salgılanan mutluluk hormonu ile ruhunuzu daha sakin hisseder ve daha mutlu zaman geçirirsiniz. Mecidiyeköy zumba kursları ile kendinize yepyeni bir sayfa açabilirsiniz.

Zumbada Kullanılan Müzikler

Zumba yaparken çok çeşitli müzikler kullanılabilir. Zumba müzikleri hareketin çok hızlı ya da çok yavaş olmasıyla bağlantılı olarak değişiklik gösterir. Zumba müzikleri başta hip-hop olmak üzere oryantal, salsa, flemengo gibi zumba müzikleri kullanılır. Her müziğin farklı hareketleri bulunmaktadır. Zumba müziklieri bu hareketler ile uyum içinde hareket ederek fiziksel bir etkinlik yapılmasını sağlar. Bu zumba dersleri ile birlikte günlük yaşantıda kişide ne kadar olumlu dönüşümler yaşandığı test edilmiş ve onaylanmıştır. Herkes günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için bir takım etkinlikler yapar zumba da bu etkinliklerden biri hatta en iyisidir.

POST A COMMENT