Zumba Dersine Ne Zaman Başlamak Gerekir?

Zumba Dersine Ne Zaman Başlamak Gerekir?

Zumba, 1990’lı yıllarda kolombiyada ortaya çıkmıştır. Temel prensibi dans fitness programına dayanmaktadır. Dans etmek kas gruplarının yoğun olarak çalışmasını gerektiren bir eylemdir. Bu eylemin düzenli yapılması sonucunda kas grupları iyi seviyelerde gelişir, sıkılaşır, bölgesel yağlar erir ve kişi sağlık kazanır. Genelde sporlar yorulmanın yanında kişiye eğlenceli yönler sağlamazsa uzun soluklu olarak devam edilen sporlar olamazlar ve devamlılık sağlanmadığı için de başarılı olunamaz.

Zumbada ise durum tam tersidir. Dans etmek zaten normalde de birçok kişi için eğlenceli bir eylem olduğundan bunu spor haline dönüştürmek sporun yorucu ve sıkıcı yönlerinin üstünü kapatarak keyifli yanlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu şekilde hem dans ederek eğlenmek hem de dansın gerektirdiği efor ve kas gücü sayesinde kilo vermek, forma girmek isteyenler zumba kursu programlarına kayıt olabilirler.

Zumbada Hangi Danslar Var

Zumbanın temel prensibi dans ederek spor yapmak olduğu için hareketli olunması gerekmektedir. Bu nedenle de zumbada herhangi bir dans türü sınırlaması olmamasına rağmen hareketli danslar tercih edilmektedir. Bu dans türlerine örnek olarak salsa, mambo, hip hop, oryantal, samba, tango, cha – cha – cha, filamenko ve merenge verilebilir.

Zumba İle Zayıflamak Mümkün mü?

Zumba çok aktif olarak hareket etmeyi gerektiren bir aktivitedir. Bu nedenle kardiyo etkisi yaratan bir özelliği olduğu bilinmektedir. Zumbada bulunan ve çok bilinen sporlarda bulunmayan özellik ise normalde kardiyo hareketleri oldukça sıkıcıdır ancak zumba yaparken en etkili kardiyo hareketlerini yaparken sıkılmak yerine çok eğlenmek mümkündür. Zumba en çok bacak ve kalça kaslarının gelişimine katkıda bulunmaktadır. Ancak bunun yanı sıra kalp atışı hızlanır, kan dolaşımı hızlanır ve metabolizma hızlanır. Bütün bunların sonucu olarak da enerji ihtiyacı artar ve vücut fazladan yağ yakmaya başlar. Yani düzgün bir beslenme ve düzenli uygulanan bir zumba programı ile zayıflamak mümkündür.

Zumbanın Faydaları

Zumba dersi alarak dansın eğlencesinden ve sporun faydalarından yararlanabilirsiniz. Zumbanın kişilere sağladığı faydaların başında stresden uzaklaşmak gelmektedir. Kişi zumba yaparken dans etmeye odaklandığı için gün içinde stres yapmasına sebep olan faktörlerden uzaklaşır ve rahatlar. Bir diğer fayda koordinasyona olan katkısıdır. Kişilerin koordinasyonunun ne kadar gelişmiş olduğu yaşları ilerledikçe daha çok önem kazanır. Bunların yanında kilo verip sıkılaşmayı sağlar ve kişinin genel olarak sağlığını olumlu yönde etkiler.

Zumba Kursu

OneDance Studio zumba dersi veren Mecidiyeköy’den bulunan bir dans okuludur. Dans okulunun bünyesinde zumba dersi almanın birden çok faydası vardır. Şişli zumba kursları için bakıldığında pek çok avantajı ile dikkat çeken dans okulu sadece kurslarla değil faklı birçok etkinlik ile de üyelerine hizmet vermekte, farklı deneyimler yaşatmaktadır. Her yaştan üyenin kabul edildiği kursta sadece dans etkinlikleri düzenlenmemekte farklı sosyal aktivitelere de yer verilmektedir.

Düzenlenen Etkinlikler - İmkanlar

Gelişmiş bir sosyal ortama sahip okulda dans etkinlikleri, dans partileri düzenlenmesinin yanı sıra dans dışında da etkinlikler düzenlenmektedir. Bunlara kahvaltılar, dans kampları, dans gezileri örnek verilebilir. Sınıflar alanında çok iyi olan eğitmenler tarafından eğitilmektedir bu nedenler sınıflardaki kalite seviyesi de oldukça yüksektir. Şişli zumba kursları araştırması yapan kişiler için onedanceturkey oldukça mantıklı ve kolay bir seçenektir. Mecidiyeköy’de bulunan okula şişli ve civar ilçelerden ulaşım oldukça kolay olduğu için çevre ilçelerden de tercih edilebilir.

Eğitmenler

Alanında uzman eğitmen kadrosu hem dans okulu üyelerinin zumba kursu programının devam etmesini sağlamakta hem de yurt içindeki ve yurt dışındaki festivallerde, etkinliklerde ve yarışmalarda dans okulunu temsil etmektedirler.

Sorry, the comment form is closed at this time.