ZUMBA DANSI İLE İLGİLİ BİLİNMEYENLER !

ZUMBA DANSI İLE İLGİLİ BİLİNMEYENLER !

ZUMBA DANSI İLE İLGİLİ BİLİNMEYENLER !

   Zumba dansı, 1990’lı yılların başında dansçı ve aynı zamanda koreograf olan Alberto Perez tarafından Kolombiya’da Keşfedilmiş günümüzde de zayıflamak için sıklıkla kullanılan bir dans programıdır. Latin müziğinin esintileriyle insanı cezbeden zumba dansı dünyada en iyi fitness programı olarak adlandırılmıştır.

            Zumba dansı içinde dansa ve aerobiğe yönelik hareketler barındırmaktadır. Aslında zumba dansının içinde oryantal, salsa, hip- hop vb. hareketlerin bulunması da dikkatleri fazlaca çekmektedir. Zumba dansı ile fitness yapmak, Latin müziklerinin egzotik yapısından kopup size sağlıklı ve daha fit görünüm sağlar. Egzersiz yapmayı bu kadar eğlenceli hale getiren zumba dansı size kısa sürede ve eğlenerek ne kadar çok kalori yaktığınızı gösterecektir.

Zumba dansı için artık Türkiye’de de çok fazla zumba kursu açılmış ve ilgi görmüştür. Aslında evde de zumba dansını yapabileceğiniz birçok video bulunmaktadır. Fakat insanlar zumba kursu aşamasını çok eğlenceli bulmuş ve bu yüzden zumba kursuna gitmeyi tercih etmiştir. Orada kurulan arkadaşlıklar müziğin ritmiyle geçirilen eğlenceli dakikalar sizi dinçleştirir ve daha sağlıklı olmanızı sağlar.

Zumba dersini veren özel eğitmenler de bulunmaktadır. Sertifikalı bu eğitmenlerle görüşerek de zumba için bir adım atabilir ve daha sağlıklı güzel günlere başlangıç yapabilirsiniz.

İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Onedance Dans Kursu sizin için zumba kursu imkânını da sunmakta ve onun dışında neredeyse tüm dansları içinde bulundurmaktadır. Mecidiyeköy’ün tam merkezinde bulunan Onedance Dans Kursu siz değerli üyelerini her gün birer birer kabul etmekte ve her bir üyeyle özel olarak ilgilenmektedir.

            Mecidiyeköy zumba kursları tabi ki sadece onedance ile sınırlı kalmamış ve birçok dans kursu ile kendini tanıtmıştır. İstanbul’da yaşayan insanların  ilgisini de en çok Mecidiyeköy zumba kursları çekmiş ve kısa sürede en çok tercih edilen dans ve zumba kursu Mecidiyeköy zumba kursları olmuştur.

POST A COMMENT