SALSA MEN STYLİNG

SALSA MEN STYLİNG

Küba’dan tüm dünyaya yayılan salsa, sıcacık ritimleri ile fırtınalar yaratmaya devam ediyor ki her geçen gün pek çok kişi, bu dansı öğrenme arzusu ile kendisini Mecidiyeköy’deki dans kursumuzda usta dans eğitmenlerinin ellerine bırakıyor. Bu dansın pek çok çeşidi var. Salsa men styling dersleri ile dansınıza daha çok estetik katabilirsiniz.

Salsa Men Styling Nedir?

Salsa men styling adından da anlaşılacağı üzere erkeklere yönelik dersten oluşmaktadır. Bu dansın temeli erkeğin kıvrak ve seri adımlar atarak ve vücudunu daha esnek tutarak yaptığı hareketlere dayanmaktadır. Mecidiyeköy’deki dans kursumuzda eğitmenleriniz tarafından bu dansın bütün incelikleri kursiyerlerimize aktarılmaktadır.

Salsa men styling
 tüm dünyada ilgi gören bir salsa türüdür ve bu dans için her yıl düzenlenen yarışmalar, erkek dansçıların ilgi odağı olmaktadır.

Salsa’nın Tarihi Gelişimi ve Erkek Dansçılar

Günümüzde bilinen yedi farklı türü olan salsa dansı, 90’lı yıllarda önce Amerika’da yaygınlaşmış ve buradan tüm dünyaya ilham kaynağı olmuştur. Genellikle salsa denildiğinde hep kadın dansçılar akla gelse de, bu dansın tarihi gelişiminde erkek dansçıların katkısı çok büyüktür. Salsa men styling bu sayede gelişmiştir. Örneğin, dünyanın en iyi salsa dansçısı olarak kayıtlara geçen Eddie Torres, hem salsa mambo stilinin kurucusu olmuş hem de salsa men styling konusunda büyük katkılar sağlamıştır.

Salsa Men Styling’i Öğrenmek Zor Mudur?

İstemek başarmanın yarısıdır. Mecidiyeköy’deki dans kursumuzda salsa men styling öğrenmek için kayıt yaptıran dansçılarımız, bu konuda bir hayli keyifli işler çıkarıyorlar. Öyleyse şimdi sıra sizde… Bu dansta başarılı olmak için küçük bir sır vermek gerekirse, öncelikle dans konusundaki ön yargılarınızdan kurtulmalı ve kendinizi müziğin ritmine bırakmalısınız. Kulağınıza çarpacak muhteşem ritim ve müziğin büyüsü Mecidiyeköy’deki dans kursumuzda sizleri bekliyor…

POST A COMMENT