Salsa Küba Stili Nedir?

Salsa Küba Stili Nedir?

Salsa Küba Stili Hakkında Bilmeniz Gereken Teme Bilgiler

Salsa Latin Amerika ile Afrika dans müziğine denmektedir. Kelime anlamı olarak sos anlamına gelen salsa adından da anlaşılacağı üzere çeşitli kökenlerin mozaiğinden oluşmaktadır. Salsa Küba stili kurs veren dans salonlarında profesyonel salsa öğretmenlerinden salsa dersi alınmakta. Dansta müziğin ritmi ile bel ve kalça uzuvlarının figürlerinin ayaklar eşliğinde  ön plana çıkarak hareketler  doğaçlama usulü  olarak yapılmaktadır. Salsa dansı eğitim olarak sanat merkezlerinde verilmekle birlikte kişiye özel dans eğitimi veren  yerlerde de salsa dersi tercih edilen danslar içerisinde yer almaktadır.

Genellikle salsa Küba stili olarak eğitmenler tarafından öğretilmektedir. Ülkemizde salsa dersi daha çok  salsa dansı ve  sporun bir araya gelerek hem dans ederek hem de spor yaparak sağlıklı yaşam olarak tanınmaktadır. Salsa dersi Türkiye’nin her ilinde spor salonlarında sporla entegreli verilmektedir.

            Küba salsa kursu Kökeni Küba’nın “Son” adlı müziğine dayanan salsayı uygularken;  erkeğin baskın rolü olan bu dansta  ters adım ile dansa başlanır, hafif eğilerek ve dizler bükülerek dans yapılır. Dansta Afrika rüzgarları esimini görmek mümkün. Salsa Küba stili eğlence merkezlerinde en çok ilgi gören tipidir. Losangelas, Portoriko, Miami stili gibi daha pek çok stili vardır. Hepsinde ortak özellik ayak figürlerinin hızlı ve farklı hareketleridir. Salsa Küba stili ve diğer stillerini  de sokak müziği olarak adlandırmak mümkün.1950’lerden itibaren salsa da Kübalıların emeği daha aktif olduğu için salsa Küba stili olarak hafızalara kazınmıştır. Küba salsa kursu bu vurgu ayrıca vurgulanır.

Siz de iyi bir salsa dansçısı olmak istiyorsanız Küba salsa kursu ile eğitime başlayabilirsiniz. Salsa dersi alarak farklı bölgelerin salsa danslarını öğrenebilirsiniz. Kurs,  mimik ve ellerin kullanımı üzerine öncelik verilse de duruş, ritim, müzik ve kulak dengesi olarak dersleri icra etmektedir. Küba salsa kursu hayatı monoton geçenler, farklı arkadaşlıklar edinmek için, dansı sevenler, hafif kireçlenme sorunları yaşayanlar için güzel bir etkinliktir. Sorunlar ve stresiniz salsa dersi sonrası uçup gidecektir. Küba salsa kursu grupça uğranılacak yerlerdendir müzik severler için. Küba salsa kursu Latin müziğine gönül verenleri dans ile buluşturmaktadır.

POST A COMMENT