Title Image

Stretching Kursu

Home  /  Dersler  /  Stretching  /  Stretching Kursu

Neden Stretching Yapmalıyız?

Düzenli olarak alınan stretching dersleri eklemlerin esneklik kazanmasını sağladığı gibi, insanı zinde tutar, sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olmasını da sağlamaktadır. Esnek bir vücuda sahip olan kişilerde hareket kabiliyeti yüksek demektir. Bu da eklem sakatlanmaları riskini en aza indirgemektedir.

Özellikle masa başı işlerde yoğun olarak çalışan kişiler uzun süre hareketsiz kalabilmektedir. Bu hareketsizlik durumu kişide duruş bozukluklarının oluşmasına, hareket kabiliyetinin azalmasına ve bedende kilo fazlalıklarına sebep olabilir. Stretching yani esnetme hareketleri vücudumuz için önemli bir yer tutmaktadır.

Neden Stretching Yapmalıyız?

– Stretching dersleriyle, beden esnekliğimiz tahmin edemeyeceğimiz kadar artar.

– Zamanla meydana gelmiş olan hareket bozuklukları ve duruş sorunları ortadan kalkar.

– Vücudumuzda yaşanan eklem ve kas ağrılarını en aza indirerek, daha kaliteli bir yaşam sürmemizde yardımcı olur.

– Birçok insanın şikayetçi olduğu zihin ve beden uyuşmazlıkları giderilir.

– Stretching dersleri sadece hareket kabiliyetimizi değil, aynı zamanda doğru nefes alma-verme teknikleriniz öğrenmemizi sağlar.

– Vücudumuz içerisinde birikmiş olan zararlı toksinleri atıp, kan dolaşımının hızlanmasında yardımcı olmaktadır.

– Doktorlar tarafından hastalara önerilen bu derslerle, düz tabanlı hastalar tedavi edilebilmektedir.

Stretching’e katılmadan önce sizlere sunmuş olduğumuz deneme derslerine katılarak, kurs hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapmış olduğumuz dersler hem çalışmayanlar hem de çalışanlar için özel olarak programlandığı için esnek saat avantajlarımızdan faydalanabilirsiniz. Onedance Stretching dersleri hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Uzmanlar Hareketsiz Yaşamdan Kaçınmamızı Tavsiye Ediyor?

Birçok doktor, artık hareket olmayan bir hayatın çeşitli sağlık sorunları çıkardığı konusunda hem fikir. Bu nedenle hastalarına sürekli olarak, çeşitli aktiviteler yapmalarını önerirler. Stretching tekniklerini bilen doktorlar, hastalarına bu yolu şiddetle tavsiye ederler. Çünkü Mecidiyeköy stretching kursu sadece insanın esneklik kazanmasını değil, kafa olarak da rahatlamasını sağlamaktadır.

Category: