Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

OneDance Yeni Dönem Dans Dersleri Başlıyor

OneDance Yeni Dönem Dans Dersleri Başlıyor

Dans eğitimi almak, günümüzde kişisel gelişim üzerinde önemli bir etki oluşturmaktadır. Dans, aynı zamanda iyi de bir hobidir. Bu eğitimleri alan insanlar, çok daha sosyal olmakla birlikte; çevrelerinde popüler bir yer edinmektedir.

Dans etmek, stresi uzaklaştırmak ve kalp damar sistemini güçlendirmek için son derece ideal bir egzersizdir. Kol ve bacak hareketleri arasındaki uyumu sağlamak, beynin çalışmasına da yardımcı olur; dansın ritmiyse, morali düzeltir.

Salsa ve Sosyal Latin Sınıfı

Sosyal latin danslarına örnek, Salsa ve Bachata danslarıdır. Yeni ve orta seviyelere özel olarak dersler verilebilmektedir. Salsa ve sosyal latin dersleri karın bölgesini eritmek; baldırlar ve kalça bölgelerini toparlamak isteyenlere de önerilir. Salsa ve sosyal latin dersleri kasları da esnekleştirmektedir.

Salsa, İspanyolca’da kelime anlamı olarak “sos” yahut “salça”dır. Salsa, tarihsel olarak; 1930’lu yıllarda Küba’da başlamıştır. 1960’lı yıllarda New York’taki üflemeli jazz enstrümanları ile birleşerek, yeni bir boyut kazanmıştır. Değişik içeriklerle bu dansın transformasyonu, Karayipler haricinde; New York, Los Angeles ile Miami sokaklarında gerçekleşmiştir. Salsa, günümüzdeki pek çok festivalde kendine yer bulmaktadır. Salsa, aynı zamanda en çok kalori harcatan danslardan olup; saatte, yaklaşık 8-9 bin adım atılabilmektedir.

Bachata Dersleri

Yerli dilde, “acılı aşk” anlamına gelen Bachata kelimesi; özellikle Dominik kökenli müziğe ve dansa verilen isimdir. Bolero ile Merengue hareketlerinin karışımından oluşur. Müzik türü olarak ise, daha çok gitarın ön planda olduğu bir müzik kullanılmaktadır.

Yeni ve orta seviyeler için, Bachata dersleri verilmektedir. Bachata sınıfı oluşturulmakta ve de periyodik olarak, düzenli bir program dahilinde; Bachata dersleri yapılmaktadır.

Bachata sınıfı bir nevi; en ateşli dansların sınıfıdır. Partnerinizle tek vücut olarak, dansta; müziğe kendinizi bırakırsınız. Aynı zamanda, Bachata; aşıkların ve aşkın, kısacası; tutkunun dansıdır.

Bachata Show Grubu

Bachata show grubu, minimum 6 ay dans dersi almış kişilere verilen bir dans programı grubudur. Çok daha ileri, Bachata dans tekniklerini içerir.

Dans eğitimleri, sosyal amaçlı veya yarışma amaçlı eğitim olmak üzere; farklı bölümlere ayrılabilir. Genelde bu ayrımı, insanlar dans kursuna gelirken; kendileri yapar. Eğitmenlerinin veya bulundukları ortamın da etkisiyle kurs döneminde de, yetenekler şekillenebilir. Sosyal amaçla dans kursuna gelen bireyler, dans dersi süresince yoğun geçen iş hayatının stresinden uzaklaşırlar. Aynı zamanda da, dans figürlerini yetkin bir şekilde öğrenebilirler.

Kizomba Sınıfı

Kizomba; Afrika ile Portekiz gibi bazı Avrupa ülkelerinde yıllardır vardır. Fakat, daha yeni yeni Türkiye’de bilinmeye başlanmakta olan bir dans türüdür. Afrika gelenekli festivallerde, Kizomba dansına rastlamak mümkündür. İlk olarak, Angola’da doğan bu dans türü; günümüzde Latin dünyasında da, fırtına gibi esmeye başlamıştır.

Kizomba kursu yeni öğrenenler, yahut tüm seviyelerdeki kişiler için fark etmeksizin; eğitim verilebilen bir danstır. Dans kursu almak isteyenler tarafından, Kizomba kursu en çok tercih edilen; gözde dans programlarından birisidir.

Ladies Styling Dersleri

Ladies styling dersleri, belirli seviyelerde Dans kursu eğitimi almış ve eğitimini daha ileri götürmek isteyenlerce tercih edilmektedir. Özellikle el, kol ve bacak hareketlerini geliştirip; tek başına da dansını sergilemek isteyen bireylere hitap eder.

Salsa dersleri almış ve de temel eğitimi olan kişiler, Ladies styling sınıfı içerisinde ders alabilirler. Böylelikle, figürlerini daha kıvrak ve de estetik hâle getirebilirler. İstediklerinde ise, Ladies styling dersleri sayesinde; kendi başlarına dans figürlerini sergileyerek, danslarına herkesi hayran bırakabilirler.

Ladies styling dersleri, kural olarak; minimum 1 yıl dans dersi almış kişilere verilir. Partnersiz ve orta seviye salsa bilgisi sahibi kişilerce yapılan bir dans kısmıdır. Özellikle, kadın figürleri üzerine odaklanmaktadır. Müzikle el, kol, ayak hareketleri ile bedenin duruşu ve de kıvraklığı üzerine odaklanır; geliştirmeyi amaçlar. Dans, estetik olarak dans etmek isteyen dans tutkunları tarafından; oldukça büyük ilgi görmektedir. Ladies styling sınıfı ile, bu dans alanında da kolayca eğitim alınabilmektedir.

Men Styling Dersleri

Men styling dersleri, adından da anlaşılacağı üzere; erkeklere yönelik olan derslerden oluşmaktadır. Bu dansın temeli ise, erkeğin; kıvrak ve seri adımlar atarak, daha esneklikle yaptığı hareketlere dayanmaktadır. Men styling sınıfı ile, bu dansın bütün inceliklerini öğrenmek mümkündür.
Men styling, tüm dünyada ilgi gören bir dans türüdür. Kural olarak, Men styling sınıfı programları; minimum 1 yıl dans dersi almış kişilere sunulur. Partnersiz ve orta seviye salsa bilgisi sahibi kişilerce yapılabilen bir dans kısmıdır. Bu dans için, genellikle her yıl düzenlenen yarışmalar da; erkek dansçıların ilgi odağı olmaktadır.

Master Class Footwork and Partnerwork Dersleri

Kendinizi geliştirmek ve de müzikle daha uyumlu dans etmek için, seçebileceğiniz en popüler danslardan birisidir. Dansa düzenli olarak devam eden, minimum 3-4 yıl dans eğitimi almış kişilere; ileri seviye eğitimler verilebilmektedir. Danstaki farklı ve uyumlu hareketler, vücudu zinde tutar. Hobi olarak, dansa devam etmek isteyen profesyonellerce ve ileri seviye yetkinlik kazanmak isteyenler tarafından, talep görmektedir. Günümüzde, oldukça yaygın olarak eğitim alınan bir dans programıdır demek; yanlış olmaz.

Hip Hop Dersleri

Hip hop kültürünü, 1970’li yıllarda, zor durumda azınlıkla yaşayan siyahiler; gündemden uzaklaşmak adına ortaya çıkarmışlardır. Bir nevi, eglence amaçlı ortaya çıktığını söylemek; yanlış olmayacaktır. Hip hop dersleri yeni başlayanlar dahil, her seviye için verilebilmektedir. Özellikle gençlerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği Hip hop dersleri ve eğitim programlarına, oldukça kolay bir şekilde kaydolunabilir. Rap müzik ile yoğun olarak bütünleşen Hip hop dansları, günümüzde kendi tekniğini ve müziğini yaratmıştır.

Sirtaki Çalışmaları

Sirtaki, İstanbullu Ortodoks Arnavut kasaplarının; farklı ve oldukça marjinal bir dans türüdür. 1960’lardan sonra, oldukça popüler bir Yunan dansı hâline gelmiştir. Farklı figürler, zıplamalar ve diz vurmalar ile; kendine özgü, benzersiz bir dans türüdür. Sirtaki üzerine eğitim çalışmaları, dansı öğrenmeye yeni başlayanlar dahil olmak üzere; her seviye için verilebilmektedir.

Modern ve Street Jaz

Modern ve Street Jaz türleri, yakın tarihli; yeni ve gözde dans türleridir. Hip hop, Funk, R&B ya da Klasik Jaz danslarının hepsini de; bünyesinde içermektedir. Biraz akademik, biraz da rahat ve sokak stilini içinde barındıran bir dans türüdür. Modern dans ve street jaz dersleri yeni başlayanlar dahil olmak üzere; hemen her seviye için verilebilmektedir.

Modern ve Street Jaz dans türleri, günümüzde iyice yaygınlaşmış olan; yeni nesil bir dans türüdür. Modern dans ve street jaz dersleri içerisinde; doğaçlama yetisi, enerjik şekilde; ritim ve kareografiyle buluşturulur. Dans, kendine özgün ve esnek stiliyle; gençler tarafından oldukça ilgi duyulan dans türleri arasına girmiştir.

Oryantal ve Roman Sınıfı

Oryantal danslar, belki de dünyanın bilinen en eski danslarındandır. Oryantal danslar, çok değişik coğrafi bölgelerde ve de bölge özelliklerine uygun olarak değişik formlarda yapılabilmektedir. Dansın dünya genelinde bilinen genel adı ise, “Belly Dance” kavramıdır. Roman kültürü ve roman dansı ile de, oldukça bütünleşmiştir.

Ortyantal ve roman dersleri yeni başlayanlar dahil, hemen her seviye için verilebilmektedir. Ortyantal ve roman dersleri eğitim programları da, oldukça talep görmektedir.

Stretching

Stretching, esnekliği ve eklem açılarını arttırmaya yönelik; kas ve eklem gruplarında yoğunlaşan fiziksel hareket çalışmalarıdır. Stretching dersleri spor aktiviteleri ve dans faaliyetlerine ek olarak, alınabilmektedir. Vücuda zindelik veren Stretching dersleri her seviyeden herkese hitap etmektedir.

Sorry, the comment form is closed at this time.