ONEDANCE İLE RUMBA

ONEDANCE İLE RUMBA

ONEDANCE İLE RUMBA

İnsanlar gün içi stresten kurtulmak, zayıflamak, yeni bir hobi edinmek, eğlenmek veya vakit öldürmek için dans okulu gibi yerlere başvurur. Mecidiyeköy semtinde bulunan onedance bunlardan biri. Çoğu kişinin dans öğrenmek için gittiği, Mecidiyeköy semtinde bulunan bu onedance dans okulunda sosyal Latin’deki rumba da öğretilmektedir.

Sosyal Latin’deki rumba öğrenmek isteyen kişilerin Mecidiyeköy semtindeki ilk adresi olan bu dans okulu birçok kişi tarafından ilk tercih olarak görülmekte ve beğenilmektedir. Giden kişilerin çoğunun tavsiye ettiği bu dans okulu sosyal Latin’deki rumbayı en iyi şekilde öğrenmenizi sağlayan onedance olarak bilinmektedir.

Sosyal Latin’deki Rumba Nedir?

Rumba, Latin Amerika’ da ortaya çıkmış olarak bilinen bir sosyal Latin dansıdır. Aslında kökü Afrika ve İspanya’ ya dayanmaktadır. Müziği ve danstaki hareketleri ile birlikte adeta Küba’ yı yansıtmakla kalmayıp zor olan bir danstır. Hareketler yavaş yapılır. Zorluğu bu yüzdendir, kimi insanlara göre. Rumba dansında kalça ön plandadır. Yani dansta oynanış biçiminde kalça hareketleri oldukça önem taşımamaktadır. Rumba tıpkı başka bir Latin dansı olan ça-ça-ça ile neredeyse aynı olan eşit benzerlikler taşır. Rumbanın müziğindeki ritim dört sesten oluşmaktadır. Sesteki aralıklar birbiriyle eşittir.

Ritimler o kadar yavaştır ki adeta kalp atışlarına benzer. Bu yavaşlığı rumbayı daha da çekici bir dans haline getirmektedir. En bilindik ve popüler olan müzik olarak bilinen ve rumbada kullanılan Joseito Fernandez’ in en popüler parçası olan Guantanameraidir. Dans kompozisyonu kaçan bir kişinin kovalanması şeklinde olduğu bakımından dans biraz da karşılıksız aşkı temsil eder. Dansın sonunda kaçan kadın, erkeğe kendini teslim eder. Günümüzde oldukça geliştirilen ve tüm dünyaya duyurulmuş olan rumba tüm dans okullarında gösterilmekle beraber yarışmalarda en çok tercih edilen dans türü haline gelmiştir.

POST A COMMENT