NEDEN STRETCHİNG YAPMALIYIZ?

NEDEN STRETCHİNG YAPMALIYIZ?

Stretching Nedir?

            Stretching kelime olarak esneme anlamına gelmektedir. Kasları uzatmak için uygulanan bir vücut esnetme yöntemidir. Klasik dans ve yoga gibi faaliyetlerin karışımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neden Stretching Yapmalıyız?

Düzenli olarak alınan stretching dersleri eklemlerin esneklik kazanmasını sağladığı gibi, insanı zinde tutar, sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olmasını da sağlamaktadır. Esnek bir vücuda sahip olan kişilerde hareket kabiliyeti yüksek demektir. Bu da eklem sakatlanmaları riskini en aza indirgemektedir.

Özellikle masa başı işlerde yoğun olarak çalışan kişiler uzun süre hareketsiz kalabilmektedir. Bu hareketsizlik durumu kişide duruş bozukluklarının oluşmasına, hareket kabiliyetinin azalmasına ve bedende kilo fazlalıklarına sebep olabilir. Stretching yani esnetme hareketleri vücudumuz için önemli bir yer tutmaktadır.

Strecthing Dersleri

 Mecidiyeköy stretching dersleri ile birlikte, her gün basit bir şekilde uygulayabileceğiniz faydalı egzersiz hareketleri öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz hareketleri sabah kalktığınızda, masa başında, yürüyüş yaparken ve hatta ayakta dururken bile uygulayabilirsiniz. Mecidiyeköy strecthing derslerisayesinde yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Strecthing Derslerinin Faydaları

– Stretching dersler ile bedenimizin esnekliği artar. Kas sistemimiz güçlenir ve daha fazla çalışır.
– Stretching eklem ve kas ağrılarını büyük ölçüde azaltır.
– Zamanla oluşan duruş ve hareket bozuklukları giderilir.
– Stretching yaparak beden ve zihin uyumumuz tamamlanır.
– Stretching dersler ile birlikte ideal nefes alma teknikleri de öğrenilir. Bu sayede hareketlerimiz kolaylaşır.
– Vücudumuzdan toksinlerin atılmasını sağlayarak, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
– Stretching dersleri aynı zamanda doktorların hastalarına önerdiği bir programdır. Skolyoz, düztaban gibi hastalıkların tedavisinde büyük etkisi vardır.

Stretching derslerine başlamadan önce deneme derslerine katılarak fikir sahibi olabilirsiniz. Çalışan ve çalışmayan herkesin talebine göre dersler uygun saatlerde ayarlanabilmektedir. Birçok faydası olan stretching dersleri ve programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için ekibimizle bağlantıya geçebilirsiniz.

            Onedance olarak size en iyi hizmet ve kaliteyi sunmak için Mecidiyeköy’de ki yerimizde sizleri bekliyoruz.

POST A COMMENT