NEDEN DANS KURSUNA BAŞLAMALIYIM?

NEDEN DANS KURSUNA BAŞLAMALIYIM?

Dans Nedir? Nasıl Sınıflandırılır?

Bildiğimiz gibi dans etmek, aslında bir stres atma aracıdır. Dans etmek, birçok insan için mutluluk verici bir faaliyet olarak geçmişten günümüze gelişimini sürdürmektedir. Dans kursları bu gelişimde önemli paya sahiptir. Günümüzdeki dans anlayışı farklılaşmakta ve kendini geliştirmektedir. Dans kurslarıbu farklılıklara cevap vermeye çalışmaktadırlar. Ama dans anlayışını genel olarak ikiye ayırabiliriz. Bunlardan ilki, modern dans ikincisi ise geleneksel dans şeklinde sınıflandırılır. İstanbul’da Mecidiyeköy’de Ondance dans kursu ile bu türleri öğrenebilirsiniz.

Dans Kursu

            Dans kursları, ülkemizde de dünyada da çok farklı alanlarda açılabilmektedir. Alınmak istenen dans türüne göre kurs almak burada önemli bir konumdadır. Ayrıca dans kursları ile dans kursu alınmasında en önemli konu kişinin bu konu üzerindeki yeteneği ve ilgisidir. Eğer bu iki durumda kişi tarafından karşılanıyorsa dans kursları ile kursun sonunda başarıya ulaşılması bir gerçektir. Mecidiyeköy’de Ondance  dans kursu ile başarıya ulaşmak her zaman mümkündür.

Neden Dans Kursu Alınmalı?

Günümüzde dünyada da, ülkemizde de dans kültüründeki gelişmeler bu konudaki talebi arttırmış durumdadır. Bunun için Mecidiyeköy’de Ondance dans kursu tam size göredir. İnsanlar geleneksel anlamda dans öğrenmek istenmesinin yanında ayrıca çiftli ve ya tekli modern dans öğrenme isteklerine göze çarpmaktadır. Ayrıca ülkemizdeki dans kulüplerinde olsun ve ya farklı platformlarda kendini kanıtlamak isteyen insanların bu isteklerinin karşılamak için modern dans kurslarına katıldıkları görülmektedir.

Bizler neden dans kurslarına gitmeliyiz. Bu sorunun cevabı kesinlikle insanın müziğin akışına kendine bırakmak istemesinden gelmektedir. Özellikle toplum ne der kaygısının olmadığı kendimizi dinlediğimiz zamanlarda müzik eşliğinde dans etmişizdir. Ne kadar üzgün olsak ya o yaptığımız dansın aslında bizleri nasıl rahatlattığını hepimiz hissetmişizdir. Bunu koreografi bilmeden kendi kendimize uydurduğumuz hareketler ile yapmışızdır. Bu durumu Mecidiyeköy’de Ondance dans kursu aracılığı ile öğreneceğimiz koreografik hareketler ile yaptığımızda hem kendimiz hem de karşımızdaki insanlar bu konuda tatmin olacaktır.

Dans bir stres atma aracıdır. Böyle kurslara giderek stres atabilir, günlük hayatın yoğun etkisinden bir nebze de olsa kurtulabilir, kendimize ait olan bir dünya yaratarak dans ile onu yaşayabiliriz işte bunun gibi sebepler ile İstanbul da isek Mecidiyeköy’de Ondance dans kursu tam bize göredir.

POST A COMMENT