Mecidiyeköyde Oryantal Dansı Sizleri Bekliyor

Mecidiyeköyde Oryantal Dansı Sizleri Bekliyor

Dünyanın farklı coğrafyalarına ait birbirinden farklı kültürler bulunmaktadır. Kültürler ise, yeme-içme alışkanlıklarından giyim, vb. bir çok konuda belirleyici olmaktadır. Sanat dallarından biri olan müzik, içinde doğduğu kültürün özelliklerini alır. Müzikle beraber şekillen dans ise müziği dolayısıyla ait kültürü yansıtması bakımından anlamlıdır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde oldukça ünlü danslar mevcuttur. Bulunduğumuz coğrafyada ise oryantal dansı yüzyıllardır sevilen bir dans türüdür.

Bu egzotik ve estetik dans kadınlar arasında çok popülerdir. Zira oryantal dansı aynı zamanda vücut için de iyi bir egzersiz yöntemidir. Bu dansa merak saran ve öğrenmek isteyen hanımlar, OneDance Studio mecidiyeköy şubemizdeki oryantal kursunda bu isteklerini gerçekleştirebilecekleri oryantal kursunu tercih etmektedir. Seçkin eğitmenlerinin yanı sıra eğitim, kadınlar için oryantaldir. Sadece kadınların bulunduğu ortamda, oryantal öğrenmek isteyen hanımlar rahat bir biçimde eğitim alabilirler.

Niçin Oryantal Dansı?

Öncelikle oryantal dansı bizden bir danstır. Başka dansları da öğrenmek anlamlıdır. Ancak toplumumuzda bir düğünde hünerlerini sergilemek isteyen hanımlar oryantal dansı ile piste çıkacaklardır. Bundan başka kadınlar için oryantalin diğer faydası da zevkli bir spor oluşudur. Kadınlar spor yapamamaktan ve kilo almaktan yakınıp dururlar. Ancak, 1 saat yürümek yerine oryantal kursunda 30 dakika dans etmek zayıflama konusunda çok daha fazla etkilidir. Bunun yanında hareketsiz yaşam duruş bozuklukları meydana getirir. Sırt ve bel ağrıları ile kadın olduğundan daha yaşlı görünebilir.

Oysa ki kadınlar için oryantalin amaçlarından biri de kadınları daha fit ve enerjik hale getirmektir. Kadın oryantal kursunda yaptığı dans sayesinde fit olacak, hem de kendisini daha dişi hissederek kendine olan güveni artacaktır. Sadece kadınlara özel bir ortamda kadınlar için oryantalin keyfini çıkarmak için mecidiyeköy oryantal kursunu tercih eden kadınların sayısı giderek artmaktadır. Kadınlar oryantal sayesinde hem fit olacak hem de gerekli olduğunu anda hünerlerini sergileyebilecek donanıma sahip olacak.

Oryantal İçin En İyi Adres Neresidir?

Oryantal bir dans türü olarak dünyaca bilinmektedir. Ülkemizde de büyük ilgi gören bu dansın öğretilmesi elbette bir uzmanlık gerektirmektedir. Bizler, Onedanceturkey.com olarak 2013 yılından beri alanında önde gelen firmalardan biriyiz. Bunu çalıştığımız deneyimli ekibe borçluyuz. Oryantal konusundaki eğitmenimiz aynı zamanda farklı dans türleriyle de ilgilenen ve dansı bir yaşam tarzı olarak gören İrge Merve’dir.

Yurt içi ve yurt dışı dans showlarında boy gösteren deneyimli eğitmenimiz eşliğinde mecidiyeköy oryantal kursunda, nezih bir ortamda kadınlar için oryantalin tadını çıkarmanız mümkün. İstanbul’da yaşayan ve oryantal dansa ilgisi olan kadınların çok uygun bir lokasyonda bulunan mecidiyeköy’deki merkezimizden oryantal kursunu almaları mümkündür. Ulaşımın son derece olması kursun tanıdığı ayrıcalıklara ilave bir avantaj olarak sayılabilir.

Oryantal Kursunun Avantajı Nedir?

Kendisine zaman ayırmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyen kadınlar için en cazip seçenek olarak kadınlar için oryantali tavsiye ediyoruz. Zira spor yapmak birçok kadın için spor salonlarına ödenen ve sonra gidilmeyen bir hikayedir. Belki eğlence eksik olduğundandır. Spor yaparken eğlenmek, oryantal kursunun tam olarak amacıdır diyebiliriz. Tabii ki sadece spor ve eğlence ekseninden olayı anlatırsak eksik anlatmış oluruz.

Ayrıca mecidiyeköy oryantal kursuna gelen hanımlar nezih bir ortamda dans etmenin hazzını yaşarken, sosyal çevreleri de gelişecektir. Kursumuz, oryantal dansını en ince ayrıntısıyla katılımcılarına anlatırken, kursu sadece kadınların katılımlarına açmaktadır. Bu sayede kadınlar erkeklerin varlığı dolaysıyla rahatsız olmadan gönül rahatlığıyla oryantal dansın tadına varacaklar. İstanbul’un merkezi lokasyonunda, Beşiktaş, Şişli, Taksim, Kağıthane gibi ilçelere ulaşım rahatlığı kursumuzun öne çıkan önemli bir artısı.

POST A COMMENT