Mecidiyeköy Zumba Kursu

Mecidiyeköy Zumba Kursu

Son dönemlerde dans ederek zayıflama en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Hem zayıflama hem de stres atmak için birebir çözümlerdendir. Mecidiyeköy zumba kursu bu durumu göz önüne alarak kaliteli ve güvenli bir eğitim vermektedir. Zumba, hareketleri itibariyle çok enejik ve sürekli dans halinde olunan bir tür olduğu için zayıflama ve stres atma için nokta atışı bir danstır.

Zumba yaparken günün ve haftanın yorgunluğunu unutup sadece dansa odaklandığınız için tüm olumsuz düşüncelerden kendinizi soyutlamış oluyorsunuz. Böylelikle bir an olsun tüm problemlerinizi bir kenara bırakarak Mecidiyeköy zumba kursu sayesinde eğlenebilirsiniz. Dans kursunda en dikkat etmeniz gereken nokta ritme ayak uydurabilmektedir. Çalınan müzik ile birlikte hocanızı takip ederek bunu kolayca sağlayabilirsiniz. Genellikle ilk etapta ısınma hareketleriyle başlanmaktadır. Sonrasında zumbaya giriş yaparak yarım saat boyunca sürekli hareket halinde dans edilmektedir. Devamında da soğuma hareketleriyle birlikte dans son bulmaktadır. Böylece hocalar sizin de sağlığınızı düşünerek soğutarak dersi bitirmektedir.

            Zayıflama yönteminin yanı sıra eğlence içinde tercih edilen bir dans türüdür. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de son dönemlerde erkekler de bu dansa merak sarmaya başlamıştır. Dans kursuna geldiğiniz zaman aklınızda sadece eğlenmek olmalı ve tamamen düşüncelerinizden kendinizi uzaklaştırmalısınız. Mecidiyeköy zumba kursu bu noktada devreye girecek ve sizi eğlendirerek zayıflatmayı amaçlayacaktır.

            Stres ya da sıkıntı gibi duygularınızdan tamamen uzaklaşarak yeni bir hayata adım atmak için Mecidiyeköy zumba kursu ile iletişime geçmek gerçekten çok kolay. İstanbul’un yoğun trafiği, kalabalık semtleri ve bunaltıcı havasından sıkılan çoğu insanın tercihi, kendini eğlendiren bir etkinlik olduğu için dans kursları da bu noktada çok revaçta olmaya başlamıştır. Dans ederek zayıflanır mı diye düşünen çoğu insanın zayıfladığına şahit olduğunuz zaman sizde kendinizi bu furyanın içine bırakacaksınız. Özellikle çalışanlar işten çıkıp direk derse katıldığı için günün stres ve yorgunluğu tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Zumba dansı ne kadar kilo verdiriyor?

Dans türü bakımından oldukça hareketli olduğu için günde 1 saat yapılan zumba dansı ile birlikte ortalama 700 kalori yakılmaktadır. Eğer her gün yapacaksanız yarım saatlik bir dans yeterli olacaktır fakat haftada birkaç gün yapacaksanız kesinlikle 1 saat kadar bir sürede yapmalısınız. Bu yöntem sayesinde 2 haftada 5 kilo vermek mümkün olabiliyor. Tabi bu ideal kilonuza ne kadar yaklaşırsanız daha da azalmaktadır.

Zumba dansını kimler yapabilir?

Zumba dansı için belirli bir kriter yoktur ve ayakta durabilen ayrıca dans edebilen herkes tarafından yapılmaktadır. Hareketlerinin hızlı olması nedeniyle sadece kalp hastalarının doktor kontrolü altında yapması önerilmektedir. Bunun dışında herkes tarafından yapılabilen bir dans türüdür.

Zumba dansı ile zayıflamanın avantajları nelerdir?

– Eğlenerek yaptığınız bir dans türü olduğu için bırakmanız oldukça zor olacaktır ve bu nedenle sürekli gitmek isteyeceğiniz bir dans kursu olacaktır. Genellikle insanlar fitness ya da yürüyüş yapmaya bir hevesle başlayıp hemen sıkılmaktadır fakat zumbada böyle bir şey söz konusu değildir.

– Kısa bir süre içerisinde etkisini gösteren bir dans türü olduğu için kilo vermeye başladıkça daha da heveslenerek devam edeceksiniz. Böylece kilo verme serüveninize devam ederek istekli bir şekilde vermeye başlayacaksınız.

– Sürekli hareket halinde olduğunuz için vücudunuz inanılmaz derecede sıkılaşacak ve kilo almak istediğiniz zaman bile zor bir şekilde alabileceksiniz. İstediğiniz forma ulaşmak için ideal bir dans türü olan zumba sayesinde vücudunuzu şekillendireceksiniz.

– Son olarak kilo verirken eğleneceğiniz için mutluluk hormonu salgılayacaksınız ve hayata dair pozitif bakmaya başlayacaksınız.

POST A COMMENT