ZUMBA DANSININ MUCİZESİ

ZUMBA DANSININ MUCİZESİ

            Zumba dansı, Kolombiya’da ortaya çıkan bir dans ve fitness türüdür. Bu dans ile fitness karışımı olan sporun yaratıcısı ise Alberto Perez’dir. Perez bir koregraftır ve aynı zamanda da dans eğitmenidir. Zumba’nın ortaya çıkışı ise 1990’lı yıllara denk gelmektedir. Zumba dansı popülaritesini ise son yıllarda oldukça artmıştır. Gerek sağlıklı bir yaşam için, gerekse de kilo vermek isteyenler için zumba dansı ideal bir spor türüdür. Üstelik kilo verirken eğlenmeniz de garanti.

Zumba figürleri

Zumba figürleri aerobik temel hareketlerinden ve dans figürlerinden oluşur. Zumba’da salsa figürlerine de rastlarsınız, hiphop figürlerine de. Aslında birçok dansın temel figürleri, aerobik hareketleri ile harmanlanmış ve ortaya Zumba dansı çıkmıştır.
Zumba dersleri yaş kategorilerine göre farklı türlere ayrılmaktadır. Her yaş grubu tarafından yapılan zumba dersleri ile kısa sürede kilo vermeniz ve ideal bir vücuda kavuşmanız da mümkündür. Suyu sevenlerdenseniz aqua Zumba adı verilen suda yapılan zumba türünü de tercih edebilirsiniz.

            Zumba dersleri, önceden hazırlanan bir koregrafinin bir eğitmen tarafından uygulatılması ile yapılır. Genellikle zumba dersleri hareketli müzikler eşliğinde gerçekleştirilir.
İstanbul’da zumba kursu veren birçok spor salonu veya kurs bulabilirsiniz. Avrupa  yakasında Mecidiyeköy’de yer alan onedance Zumba kursu almak için bilgi alabileceğiniz adreslerden biridir.

Zumba’nın faydaları

Siz de hem eğlenmek hem de kilo vermek istiyorsanız, hemen bir zumba kursu bulabilir ve deneyimleyebilirsiniz. Üstelik Zumba’nın ruh sağlığı ve beden sağlığı üzerinde birçok önemli etkisi bulunmaktadır. Hem gücünüzü ve direncinizi arttırabilir hem de sağlıklı olarak kilo verebilirsiniz. Zumba aynı anda birçok kas grubunu çalıştırdığı için kilo vermenin yanı sıra daha sıkı bir vücuda da sahip olabilirsiniz. Eğlenerek spor yaptığınız için, ayaklarınız geri geri gitmez, üstelik mutlu hissettiğiniz için vücudunuz seratonin hormonu salgılar. Tüm bu olumlu etkilerini deneyimlemek için hemen bir zumba kursuaraştırabilir ve mucizeye tanık olabilirsiniz.

POST A COMMENT