LATİN GECESİNE GİDERKEN ?

LATİN GECESİNE GİDERKEN ?

Latin Gecelerinde Neler Yapmalıyız?

Haftanın hemen her günü İstanbul’un pek çok semtinde salsa geceleri düzenleniyor. Zaman zaman showlar ve yurtdışından katılımcılarla renklenen neredeyse festival havasında geçen bu gecelerde de yazılı olmayan birtakım olmazsa olmaz kurallar kaideler var elbette. İşte size birkaç ipucu: Salsa gecelerine kimler katılabilir? Salsa gecelerine her seviyeden dansçı katılabılmektedir.

Organizasyonların düzenlendiği mekana göre, dans etmeyen ve sadece izlemek isteyen izleyicilerin de oturabileceği sosyal alanlar mevcuttur. Genellikle, giriş esnasında ücret alınmakta ve mekanların çok büyük kısmında içecek satışı yapılmaktadır. Ne giyilir? Rahat ama bir o kadar karşınızdaki insanlara saygınızı belli edecek şıklıkta kıyafetler tercih edilir. Daha rahat dans edebilmek için genellikle salsa için tasarlanmış ayakkabılar tercih edilmektedir. Salsa tek başına icra edebileceğiniz bir dans olmadığı için, hijyene özen göstermek gerekmektedir ve yanınızda deodorant, parfüm veya yerine göre yedek kıyafet bulundurmak yararlı olacaktır.

Gecelerde nelere dikkat etmeliyiz ?

Dans ediyor olmak özgürleştirir, ancak “özgürleşiyoruz” derken başkalarının alanına girip diğer insanların özgürlük alanını kısıtlamamak gerekir. Hem dans ettiğiniz insanlara, hem de çevrenizdeki insanlara saygılı olmak, nezakette kusur etmemek, topuk kazalarına, shine yapıyorum derken göz çıkarmalara, dans ettiğiniz insanı fiziksel olarak zorlamamaya özen göstermek önemlidir ve gereklidir. Son olarak… Geceyi düzenleyen organizatör/hoca/dj ile ilgili herhangi bir görüş, öneri, memnuniyet veya şikayetiniz varsa bunu gecenin sonunda, ya da sonrasında yapıcı bır şekilde dile getirebilirsiniz. Yapıcı eleştiriler, organizasyonları iyileştirmekte mutlaka fayda sağlamaktadır

POST A COMMENT