LATİN DANSLARINA BAŞLAMANIN TAM ZAMANI

LATİN DANSLARINA BAŞLAMANIN TAM ZAMANI

Son yıllarsa ülkemizde Latin dansları giderek daha çok eğitimi alınan danslar arasına girdi. Avrupa’ da ve özellikle Amerika’ da Latin dansları her yıl düzenlenen birçok yarışma ile tanıtılıyor.

Salsa

Bu dans türü Karayipler’ den çıkmakla birlikte karışık sos anlamına gelensalsa gibi Afrika ve Avrupa esintilerini de taşır. Genellikle bir kadın ve bir erkekten oluşan ikili ile yapılsa da salsa grup halinde de eğlenme imkânı sunar. Bu dansı dayanılmaz kılan bir diğer özellik ise seksi ve göz alıcı kadın kostümleridir. Erkek kıyafetleri de salsa dansında genellikle oldukça dardır.

Bachata

Dominik kökenli Latin dansı bachata gitar ağırlıklı bir müzik eşliğinde yapılır. Bir çift dansı olan bachata izlerken bile insanın yüreğini hoplatır çünkü Latin dansları içerisinde en çok aşkın dışa vurulduğu dans türüdür. Buna uygun olarak da bachata kıyafetleri olabildiğince seksidir. Müzik gürültüden uzak, hızlı bir ritimle birlikte bir duygu da yansıtacak söz ve tarzdadır. Erkek kostümleri bachata dansında göz alıcıdır. Parlak kumaşlar ve işlemeler dikkat çeker.

Kizomba

Genellikle Portekizce sözler ve uysal bir müzik eşlinde yapılan kizombaAfrika kökenlidir. Diğer Latin danslarının aksine kizomba daha çok duyguların ön planda olduğu ve bunun oldukça başarılı bir şekilde yansıtıldığı bir danstır. Günümüzde ünlülerin de çokça yaptıkları kizombadaha çok belden aşağısının çok hareketli olduğu çiftin bir birinden çok ayrılmadan sergiledikleri bir türdür. Kadın kıyafeti olarak kizomba dansı için daha çok dar pantolon tercih edilir.

Ülkemizde düzenlenen Latin geceleri oldukça eğlenceli geçmektedir. Başta salsa ve diğer danslar gece boyunca çiftler tarafından başarıyla yapılır. Birçok çift bu Latin geceleri için özel dans kursu almaktadır. Aldıkları bu kurslar Latin geceleri mekânlarında hemen etkisini gösterir. Eğlenmeyi sevenlere Latin geceleri özellikle tavsiye edilir.

POST A COMMENT