Latin Dansları OneDance Studio Farkıyla

Latin Dansları OneDance Studio Farkıyla

Dans, vücudun müziğin cazibesine kayıtsız kalamayarak, müziğin davet ettiği ritme ayak uydurarak eşlik etmesidir.

Latin Dansları ve Latin Müziği

Özellikle Latin dansları bu cazibenin merkezi halindedir. Latin müziklerinin eşlikçisi olan Latin Amerika’da doğmuş ve günümüze kadar yayılmış dans modelleri oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir.

Günümüzde Latin danslarının çokça talep görmesi hem günün stresini atmayı sağlaması nedeniyle hem de insanlara sosyalleşmeleri için fırsat vermesi nedeniyle çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Latin müziğinin davetkar ritmi dans ile birleştiğinde estetik bir görsellik sunmaktadır. Kursumuz ve kursumuz bünyesinde bulunan uzman eğitmenlerimiz sayesinde bu estetik şöleni birlikte yaşamaktan büyük coşku duymaktayız.

Dans Okulumuz Her Yaştan Öğrencilerimizi Kucaklıyor

Her yaştan öğrencilerimizin katılımı ile coşkulu dans partileri düzenlenmekte, insanların mutlu ayrıldıkları sosyal ortamlarda kursumuz sayesinde organize edilmektedir. Müziğin cazibesi, ritmin çekiciliği ve dansın uzmanı eğitmenlerin dersleri ile öğrencilerimiz daima kendilerini mutlu hissederek kursumuzdan ayrılmaktadır.

Dans okulumuzun İstanbul’un en merkezi ilçesi Mecidiyeköy’de bulunması nedeniyle katılımcılarımıza ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Bu ulaşım kolaylığı neredeyse dans okulunun bulunduğu konum nedeniyle İstanbul’un her noktasına kolaylıkla ulaşılabilirlik sağlamaktadır.

Dans okulumuz yurt içi ve yurt dışı etkinlik ve festivalleri yakından takip etmekte ve uzman eğitmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimiz bu etkinliklere katılabilmektedir.

Dansın insanlara yaşattığı pozitif tüm duyguları sevgili öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli aktivite ortamlarında da paylaşmaktayız. Örneğin zaman zaman düzenlenen duyuruları yapılan kahvaltı organizasyonları, dans kampı ve dans gezisi etkinlikleri ile daima öğrencilerimiz ile birlikte olmayı hedeflemekteyiz.

En Güzel Latin Dansları - En İyi Eğitmenler İle Dans Okulumuzda Buluşuyor

Latin dansları içerisinde salsa dansının apayrı bir yeri vardır. Salsa dansı en hareketli ve sempatik danslar içerisinde yer almaktadır. Dans okulumuzda salsa kursu etkinliği daima talep görmektedir. Konusunun uzmanı eğitmenlerimiz adeta en iyi salsa kursu programını ortaya koyarlar. Salsa kursuna katılmak isteyenler günün yorgunluğunu atmak, streslerden uzaklaşmak, kendilerini mutlu edecek hobilere yelken açmak isteyenlerin vazgeçilmezidir.

Salsa kadına da erkeğe de çok yakışan bir danstır. Yeter ki uzman bir eğitmenden dersler alınsın insan hayatına bir kez salsa dansını soktuktan sonra asla vazgeçememektedir. Çok eğlenceli bir dans olmasının yanı sıra insanlara sosyalleşmek içinde çok güzel bir alan tanımaktadır.

Dansın İnsan Üzerindeki Etkileri

Dans okulumuz dans eğitiminin kişisel gelişim üzerindeki önemli etkilerinin farkındadır. Dans eğitimi alan kişiler daha sosyal olmanın dışında, dansın ruhlarına ve vücutlarına kattığı öz güven ile kendilerinden son derece emin hareket ederler. Bu da öğrencilerimizin çevrelerinde popüler kişiler olmasını sağlar. Sosyal latin kursu bu noktada üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiş demektir.

Sosyal latin kursu dansları kapsamında salsa, cha cha cha ve bachata yer almaktadır. Latin danslarının insan psikolojisi ve fizyolojisi üzerinde de birçok etkisi görülmektedir. Örneğin karın bölgesini eritmek, kalça bölgesini toparlamak isteyenlerde de dans kursumuzda birçok fayda sağladığına rastlanmıştır.

Dansın kalp ve damar sistemini güçlendirmek için ideal bir egzersiz olduğu da gözlerden kaçmamaktadır.

Dans okulumuzda Latin dansları eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin birçoğu sosyal amaçlı olarak bu danslara yaklaşsa da sonrasında dans okulumuz ve eğitmenlerimiz sayesinde yurt içi ve yurt dışında birçok festivallere katıldıkları, hazırlandıkları görülmektedir.

Bachata latin Amerika da yerli dilinde acılı aşk anlamına gelmektedir. Bu dans  bolero ve merengue hareketlerinin karışımından oluşmaktadır. Gitarın acıtan tarafının gitarın ön planda olduğu bir müzik bu dansın eşlikçisidir. Bu ateşli dans partner ile tek vücut olarak müziğe kendinizi bırakmanızı sağlar. Aşkın, tutkunun, aşıkların dansı olarak bilinir.

Cha cha cha ise İspanyol dilinde çocuk bakısı anlamına gelir. Sosyal Latin-Amerikan danslarının en popüler olanı bu ritmik danstır. Rumba ve mambo hareketlerine oldukça benzer. Adeta izleyenlere ve dans edenlere görsel zevk sunabilmesi için yarım vuruşlarda çok keskin davranılmasını gerektirir, ani dönüşler içeren eşli bir Latin dansıdır. Bu ritmik dansta eşle uyum şarttır ve bunun için oldukça fazla pratik yapmak gerekir.

Dans kursumuzdaki uzman eğitmenlerimiz bu güzel dansın tüm inceliklerini değerli öğrencileri ile paylaşmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.