KİZOMBA DANS KURSU

KİZOMBA DANS KURSU

Kizomba Dansı

Dans sözsüz bir iletişimdir. Duyguların içimizden çıkıp ritimlerde hayat bulduğu bir dünyadır. Dans bazen tek bazen çift olarak duygularımızı anlatabildiğimiz bir rüyadır. Bu dünyada birbirinden farklı dans Türleri bulunmaktadır. Her dans türü farklı bir duygu yoğunluğunun ifadesidir. Kizomba dansı da bu dans türlerinden birisidir.

            Kizomba Dansı Angola’da ortaya çıkmış bir Afrika dans türüdür. Kizomba aynı zamanda bir müzik türü olarak da bilinmektedir. Hareketli ve sıcak olarak tabir edilebilecek bir müzik ve dans türüdür. Bu müzik türü Angola’nın geleneksel müziği Semba’dan gelmektedir. Bu müzik türüne elektronik perküsyon eklenmiştir ve bu sayede kizomba müziği elde edilmiştir. Bu müzik türünün ve dans türünün kabul edilmesi ve bilinir hale gelmesi 1990’lı yılları bulmuştur. Kizomba Dansı da müziği gibi Angola’da ortaya çıktıktan sonra Portekiz’e Brezilya’ya ve birçok yere yayılmıştır. Bu dans çiftli olarak yapılmaktadır. Ve çeşitli dans kurslarında kizomba kursu almak da artık mümkündür.

Kizomba dansında kadın ve erkek oldukça yakınlaşarak bu dansı icra etmektedirler. Ve bu dansta tek belirli bir adım bulunmamaktadır. Bu dansın adımlarından biri Salsa temel adımıdır. Bu nedenle salsada da kizomba Önem taşımaktadır. Bir diğer adımını da Brezilya’nın bir Dansı olan Carimbo’dan almaktadır. Bahara adımı da barındıran bu dans türü aslında diğer danslardaki belli adımlarla benzerlik taşımakta ve diğer danslar konusunda bilgi sahibi olan kişiler için  kizomba kursu zor olmaktan çıkmaktadır. Kizomba kursu almak isteyenler bu dansı yakından araştırarak ilgilerini çekmesi durumunda bu dansın eğitimini veren yerlerden bilgi alabilirler.

            Kizomba müziği birçok temsilciye sahiptir. Kizomba müziği için örnek verilebilecek isimlerden biri Verdades kardeşlerdir. Verdades kardeşler kizomba müziği alanında oh Linda, yolunda gibi şarkılarıyla örnek eserler vermişlerdir. Kizomba müziğini merak ediyorsanız dinleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

POST A COMMENT