High Heels Özgürlüktür

High Heels Özgürlüktür

Dans etkinlikleri bireylerin sosyal yönünü geliştiren, başarabilecekleri şeyleri bireylere  göstererek özgüven gelişimini sağlayan, kişilerin hem bedensel hem de ruhsal gelişimlerini olumlu etkileyen aktivitelerdir. Kişiler dans etkinliklerine katılarak hayat disiplini oluşturabilmektedir. Planlı programlı hareket imkanı sunmaktadır. Sağlık açısından hem bedeni çalıştırmakta hem de ruhu dinlendirmektedir. Bireyler dans figürlerini ezbere yapıyormuş gibi gözükse de her birey kendi yaratıcılığını katarak dans eder. Dans bireylerin hiç duymadıkları müzikleri duymasına ve o müzikleri, dansları üreten toplumlarla etkileşime sebep olarak genel kültürünü de geliştirir. Ülkemizde son yıllarda popülerleşen bir dans türü de high heels (topuklu ayakkabıyla dans) ‘tir. Bu dans hem kadınlar hem de erkekler arasında oldukça yaygındır.

High Heels Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Modern dans öğelerini içinde barındıran high heels dansında hip hop ve jazz türlerini de içinde barındıran karma bir stil vardır. Sert ve daha kıvrak hareketlerden oluşmaktadır. Bu dansı ortaya çıkaran en temel prensip şüphesiz özgürlüktür. Birçok kişi Mecidiyeköy high heels kursu ile high heels dansını öğrenme imkanı bulmuştur. Topuklu ayakkabılarla yürümenin dahi sanat olduğu gerçeğini kabul ederek Mecidiyeköy high heels dans kursu ile sanata sağlanan katkı da gözle  görülmektedir. Mecidiyeköy ve yakın semtlerdeki bireylerin high heels dansını öğrenmek için Mecidiyeköy high heels dans kursu aracılığıyla erişimleri oldukça kolaydır. Bireylerin özgüvenlerini ve sosyal çevre geliştirmelerini sağlayıcı Mecidiyeköy high heels kursu için katılım oldukça yüksektir.

Bireylerin Mecidiyeköy high heels kursu ile dans öğrenme oranları da yüksektir. Bireyler Mecidiyeköy high heels dans kursu ile estetik yönlerinin en üst düzeyde gösterebilmektedir. İnsanlar Mecidiyeköy high heels kursu ile özgürlüğe kanatlarını açmaya başlamışlardır. Dans hareketlerine Mecidiyeköy high heels dans kursu kısa ve kalın topuklu ayakkabılarla başlamakta daha sonra ince ve uzun topuklularla yaptırmaktadır. Kadınların erkeklere oranla yüksek topuklularla dansı daha kolay öğrendiği saptanmıştır. Bireyler daha sıkı bacaklara sahip olmak amacıyla da bu dansı tercih etmektedir.

Topuğu yüksek olan ayakkabıların estetik görünümü müziğin eşsiz ritmiyle birleşerek ortaya  çıkardığı estetik danstır. Bu dans kadının toplumda olduğunun ve varlığının kanıtı olarak gösterdiği bir asiliktir ve kadınların başkaldırısıdır. Bir kadının şartlar ne kadar zor olursa olsun kadınsı özellikleriyle var olacağının ispatı niteliğindedir. Bu dansta ilk öğreti kesinlikle özgüvendir.

High Heels'te Öğretilenler

Bu dansın öğretiminde caz müziğe yakın müzikler tercih edilmektedir. High Heels’in ana malzemesi yüksek topuklar sayesinde vücut şekil alır ve sıkı bir görünüme ulaşır. Kasları güçlendirdiği için erkeklerin sıkça tercih ettiği bir dans türü olmuştur. Birey bu dans ile vücut hakimiyeti sağlamayı ve vücudunu dengede tutmayı öğretir. Estetik görünüm bunları ve güçlü olmayı içerisinde barındırır. Koreografik hareketler öğretilerek müzik ile dansın uyumu sağlanır.

High Heelsi Kimler Öğrenebilir

Dans evrenseldir. Bu dansı herkes öğrenebilir. Yaşı, cinsiyeti hayat görüşü fark unsuru değildir. İsteyen herkes eğlenerek dans etmeyi öğrenebilir. Tek belirleyici unsur özgüvendir. Derslerde bunu kazandırmaya çalışmaktadır. Bazı yetenekler sonradan da kazanılabilmektedir. Dans bunlardan biridir. İnsan çalışarak, emek vererek ve öğrenmek isteyerek dans öğrenebilir. Herkesin kendi gibi olduğu ve kendi yaratıcılığını oluşturduğu bu dans türünün içerisinde yer almak zor değildir. Kasları güçlendiren çeşitli bedensel hareketlerle vücudu sıkılaştıran bu dans türü, özgüvenli, kendine inanan kadınlar ve erkekler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Değişen dünya prensiplerine ayak uydurarak kişiler hem çağdaş danslarda yerlerini almalı hem de kendi beden ve zihinlerine zaman ayırmalıdır. Mutlu bireyler ancak mutlu toplumları oluşturur gerçeğini unutmayarak kişi önce kendi hayat kalitesini artırmakla işe başlamalıdır. Özgüvenle istenildiği gibi ve özgürce dans edebilmek için yapılması gerekenler hiç de zor değildir.

POST A COMMENT