GÜNEY AFRİKA ESİNTİLERİYLE DANS EDİN

GÜNEY AFRİKA ESİNTİLERİYLE DANS EDİN

            Kizomba kursları ile Güney Afrika’nın kıvrak ritmini, tüm benliğinizde hissedeceksiniz. Şişli’de kizomba kursu  size bu dansın bütün inceliklerini öğreterek, partilerin gözde ismi olmanızı sağlayacak. Bu çılgın dansla tanışmak için hemen şimdi  Şişli’de kizomba dansı öğrenmeye başlayın…

Kizomba Nasıl Bir Danstır?

Bir Güneybatı Afrika Ülkesi olan Angola, Kizomba’nın ana vatanıdır. Angola’nın Portekiz sömürgesi olarak kaldığı zamanlarda dünyaya yayılmıştır.  Kizomba şarkı sözleri, genellikle Portekizce olarak söyleniyor. Tüm dünyada popüler olan Kizomba kursları pek çok ülkede veriliyor.

Kizomba, Angola dilinde “Parti” anlamında kullanılan bir sözcüktür. Dansta, klasik Afrika danslarına ait ayak hareketleri dikkat çekiyor. Bu dansın en önemli örneği, dünyaca ünlü sanatçı Shakira tarafından verilmişti. Kizomba dansına benzeyen ayak ve kalça hareketlerini sıkça kullanan sanatçı, bu dansı günümüzde en iyi yapanlardan biri. Kizomba, Afrika’da Arjantin Tangosu gibi bir değere sahip. Hatta bu yüzden Afrika Tangosu olarak da anılıyor. Sizler de Şişli’de kizomba kursu ile bu dansa ait bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Kizomba Dersleri

 Şişli’de kizomba kursu dersleri almak için iyi bir nedeniniz var. Çünkü eğlence gecelerinde şu sıralar, kizomba dansı müzikleri oldukça fazla çalıyor. Şişli’de kizomba dansı öğrenerek, katıldığınız eğlencelerde bütün yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Kizomba kursları bu dansın temelinde yatan ayak hareketlerini öğreterek, başlıyor. Şişli’de kizomba kursu alırken derslere, sizi zorlamayacak basit hareketlerden başlanıyor. Daha sonra karmaşık hareketlere geçiliyor.

            Kizomba kursları vücudunuzu serbest bırakarak, kıvrak ve akıcı bir şekilde dans etmenize yardımcı olacak. Çünkü kizombanın temelinde, rahat ve kıvrak hareketler yatıyor. Şişli’de kizomba dansı öğrenirken ritmin değişmesi sırasında, ayak hareketlerini buna uydurma konusunda özel çalışmalar da yapacaksınız. Bütün bu detayları ve çok daha fazlasını öğrenmek için Şişli’de kizomba dansı kayıtları sizleri bekliyor.

POST A COMMENT