Evlilik Akşamını Unutulmaz Yapan Adımlar

Evlilik Akşamını Unutulmaz Yapan Adımlar

Eski zamanlardan beri hayatımızın dönüm noktalarından, en mutlu günlerimizden biri olan ve olmaya devam eden evlilik, mutlu olduğu kadar bir o kadar da sorumluluk taşıyan birlikteliktir. Planlanmaya karar verilen tarihten beri tüm tarafların sürekli artan telaşı her adımı mükemmel ve olması gerektiği gibi yapmaya zorluyor. Tarihte genellikle sade bir biçimde evlilik tercih edilmişti. Ancak günümüzde gösterişli, davetlileri hep eğlencede tutan bir seçenek tercih edilmeye başlanmıştır. Düğün mekanından dansına kadar her şey istenilen tarzda seçilip unutulmayan bir gece yaşatılmak istenmiştir.

Tarihte Evlilik

Toplumdan topluma değişiklik gösteren evlenme günü toplumun inançlarına, gelenek ve göreneklerine göre tasarlanıp uygulanmaya geçirilir. Örneğin Eski Mısır’da firavunlar kız kardeşleriyle evlenmişlerdir. Böylece siyasi bir amaç güdülmeye çalışılmıştır. Antik Yunan’da evlilik daha çok maddi ihtiyaçlara yönelik bir amaç taşırdı. Yapılan evlilik aslında bir alışverişe hizmet ediyordu. Çin’de ise evliliğe çiftler değil aileler karar verirdi.

Tüm tarih kadar eski olan evlilik aslında tarihte olan birçok anlaşma gibi kutsal ve önemli sayılmıştı. Modern evlilik fikri ise yakın geçmişte ortaya çıkan bir düşüncedir. Sanayileşme, orta sınıfın ön plana çıkışı gibi dünyanın genel kesimini etkileyen olaylar ve süreçler evliliğe farklı bir yön kazandırdı. Artık evliliğe aileler değil çiftler yön belirliyor.

Uyumlu Bir Düğün Dansı ve Müziği

Hafızalara kazanan bir düğün için gerekli olan şeylerden biri düğün mekanından çok düğün dansı ve düğün dansı müziği olmuştur. Eskiden sade olarak tercih edilen düğün akşamı, günümüzde çeşitli danslara ve müziklere ev sahipliği yapıyor.

Tüm davetlilerin en çok merak ettiği ve düğünün en özel ve güzel anlarından biri olan düğün dansının eksiksiz yapılması için çiftlerin gerçekten emek harcamaları gerekir. Çünkü düğünde en çok merak edilen ve çiftleri strese düşüren belki de tek an yapılan ilk danstır.

                 Düğün dansı çok stres yaratsa da öncesinde alınan kurslar ve yapılan provalar ilk dansı kolay hale getirebiliyor. Evlenen çiftlerin tercihlerine ve tarzlarına göre değişik dans türleriyle bütün düğün dansı organize ediliyor. Örneğin hareketli bir dans tercih ediyorsanız salsa veya cha chayı deneyebilirsiniz. Dans etme konusunda yetenekli bir çift değilseniz düğün öncesinde bir dans kursuyla çalışmak isteyebilirsiniz. Yeni bir meslek haline gelmeye başlayan dans kursları için talep her geçen gün daha fazla artıyor.

Düğün dansı kadar da düğün dansı müziği seçmek bir o kadar önemlidir. Düğünde seçilen danslara uyum sağlayan düğün dansı müziği seçmek yine düğün öncesinde strese düşüren adımlardan biridir. İlk önce dansın mı yoksa müziğin mi seçileceği önem teşkil etmez. Dans ve müziğin birbiriyle uyum içinde olmasına dikkat edilmelidir.

Mecidiyeköyde Düğün Dans Dersleri


İstanbul’da ki özellikle Mecidiyeköyde düğün dans dersleri deyince akla gelen birçok dans kursları vardır ve bunlar için uygun bir tarihe karar verilip hemen vakit kaybetmeden başlanabilir. Mecidiyeköy‘de düğün dans dersleri düğününüzü unutulmaz yapmanıza büyük ölçüde yardım edecektir. Örneğin ”Dans Point Dans Kursu”nda bulunan birçok dans çeşitlerinden biri de düğün dansıdır. Yine aynı şekilde Dans Akademi’nin Mecidiyeköyde düğün dans dersleri bulunan düğün dansı kursunu tercih edebilirsiniz.

Birçok dans kurslarının Mecidiyeköy‘de de şubeleri olduğu düşünüldüğünde kurs aramak için zorlanılmayacaktır. Mecidiyeköyde düğün dans dersleri için yeterli salon ve kurs merkezlerine başvuru yapılabilir. Evliliğinizi kısa sürede alacağınız kurs ise mükemmel hale getirerek size ve davetlilerinize gösterişli bir düğün yaşatabilirsiniz. Artık düğün dansı da son zamanlarda ön planda olduğu için kurs için endişelenmenize gerek olmayacaktır. Dans karar verip kurs aldıktan sonra da düğün dansı müziği konusunda endişeye düşülmemektedir.

POST A COMMENT