Strecthing

Home  /  Strecthing

Strecthing

Stretching Kursu

Stretching, esnekliği ve eklem açılarını arttırmaya yönelik; kas ve eklem gruplarında yoğunlaşan fiziksel hareket çalışmalarıdır. Stretching dersleri spor aktiviteleri ve dans faaliyetlerine ek olarak, alınabilmektedir. Vücuda zindelik veren Stretching dersleri her seviyeden herkese hitap etmektedir.

 

NEDEN STRETCHİNG YAPILMALIDIR?

İnsanı zinde tutan, esnemeye ve gevşemeye yardımcı olan stretching, Mecidiyeköy stretching dersleri ile kolayca öğrenilebilmektedir. Düzenli bir şekilde katıldığınız İstanbul stretching dersleri sayesinde, öğrenmiş olduğunuz hareketleri gün içerisindeki yürüyüşlerinizde, ayakta durduğunuzda da uygulayabilirsiniz. Böylece almış olduğunuz stretching dersleri ile yaşam kalitenizi de arttırmış olursunuz.

Uzun süre masa başında kalan insanlar stretching dersleri ile öğrendiği hareketleri uyguladığı takdirde, duruş bozukluğu veya hareketsiz kalmaya karşı kendilerini koruyabilir. Dolayısıyla İstanbul stretching dersleri ile öğrenilen hareketler bu konuda yardımcı olabilecektir. Doğru esneme hareketlerini Mecidiyeköy stretching dersleri sayesinde öğrenen bireyler, bu hareketleri boş oldukları zamanlarda uygulayarak vücut sağlıklarını koruyabilirler.

STRETCHİNG DERSLERİNİN FAYDALARI

Bedenin esnekliğini sağlayan stretching dersleri vücudun daha verimli kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Kas sistemini güçlendirerek, daha çok çalışmasının hedef alındığı Mecidiyeköy stretching dersleri duruş ve hareket bozukluklarının giderilmesine de katkıda bulunmaktadır.

Saatler boyunca masa başında kalan ve klavye başında görev alan insanlar için İstanbul stretching dersleri kişilere önemli bir sağlık programı sunmaktadır. Eklem ve kas ağrılarının giderilmesi yönünde hareketler içeren Mecidiyeköy stretching dersleri insanlara aynı zamanda doğru nefes alma tekniklerini de öğretmektedir. Vücuttan zararlı toksinlerin atılması sağlanarak, kan dolaşımını hızlandıran hareketler İstanbul stretching dersleri sayesinde kolayca öğrenilebilmektedir.

Sağlık açısından çok sayıda faydası bulunması sebebiyle, stretching derslerini doktorlar hastalarına da önermektedir. Özellikle düztaban ve skolyoz gibi rahatsızlıkların tedavisinde bu derslerin önemli bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle zinde ve sağlıklı kalmak için stretching programlarının uygulanması oldukça önemlidir.