Oryantal – Roman

Home  /  Oryantal – Roman

Oryantal – Roman

Oryantal Roman Dans Kursu

Oryantal danslar, belki de dünyanın bilinen en eski danslarındandır. Oryantal danslar, çok değişik coğrafi bölgelerde ve de bölge özelliklerine uygun olarak değişik formlarda yapılabilmektedir. Dansın dünya genelinde bilinen genel adı ise, “Belly Dance” kavramıdır. Roman kültürü ve roman dansı ile de, oldukça bütünleşmiştir.

Oryantal, yüzyıllardır doğunun vazgeçemediği egzotik, baştan çıkarıcı ve görsel olarak estetik bir dans türüdür. Oryantal aynı zamanda iyi bir spor yapma imkânıdır. Oryantal dansı yaparken vücudun sadece belli bir bölgesi değil her yeri çalışır. Örneğin 1 saat yürümek yerine 30 dakika oryantal dans yapmak hem zayıflamaya daha çok yardımcıdır hem de daha eğlencelidir. Üstelik düğünlerde ve toplantılarda kendini gösterme imkanı sunar. Bu amaçla açtığımız oryantal kursu bayanlara yöneliktir. Bayanlar oryantal kursu sırasında rahatsız olmayacakları bir ortamda eğitim alırlar.

Bu bakımdan İstanbul oryantal kursu hizmetlerimiz içerisine beyler kabul edilmemektedir. Ayrıca oryantal kursu içerisinin görülmediği ortamlarda verilmektedir ki bayanlar rahat edebilsin. İstanbul Mecidiyeköy oryantal kursu merkezi bir yerde olmasıyla ulaşım açısından da tercih edilmektedir. Birçok İstanbul oryantal kursu gibi ulaşılması zor bir yerde değildir.

Bayanlara oryantal kursu uzman öğretmenlerimizce verilmektedir. Öyle ki kursu bitiren arkadaşlar adeta profesyonel oryantallerle yarışabilir. Bayanlara Mecidiyeköy oryantal kursu bünyesinde en kıvrak figürler ziller eşliğinde öğretilmektedir. Bu bakımdan spor salonlarının acı seslerinin yerine kadınların neşeli gülmeleri duyulur. Kadınlar İstanbul oryantal kursu alırken hem eğlenir hem de zayıflar. Ayrıca İstanbul oryantal kursu stres atmak için de birebirdir. Kurstan çıkınca kadınlar kendilerini her açıdan hafiflemiş hissederler. Üstelik Onedance ile Mecidiyeköy de oryantal kursu eşli bir çalışma değildir. Her kadın kimseye ihtiyaç duymadan kendi başına istediği gibi dans edebilir.

Son yıllarda oryantalin yeniden keşfi ile Mecidiyeköy oryantal kursu içerisinde bayanlara eğlenceli ve kendi kültürümüzden inanılmaz dakikalar yaşatıyoruz. Oryantal müzik başlayınca eğitmenlerimiz eşliğinde Anadolu kültürünün yüzlerce yıllık mirası kadınların bedeninde yeniden canlanıyor. Bu öyle bir miras ki daha yüzlerce yıl daha yeni nesillere aktarılacak ve oryantalin egzotik ve parıltılı dünyası devam edecek.