Ladies Styling

Home  /  Ladies Styling

Ladies Styling

Salsa dersleri almış ve de temel eğitimi olan kişiler, Ladies styling sınıfı içerisinde ders alabilirler. Böylelikle, figürlerini daha kıvrak ve de estetik hâle getirebilirler. İstediklerinde ise, Ladies styling dersleri sayesinde; kendi başlarına dans figürlerini sergileyerek, danslarına herkesi hayran bırakabilirler.

 

Bu tür danslarda; el, kol, vücut kullanımı, kıvraklık ve zarafet öne çıkmaktadır. Salsa ladies styling, kadınların vücut kontrolünü sağlar ve beden farkındalığı kazandırır. MecidyeköyBakırköy ve Beşiktaş gibi semtlerin dışında İstanbul’un birçok dans kursunda salsa dersi verilmektedir. Her dans kursu, farklı ders saati ve programa sahiptir ve salsa derslerinin hocaları genellikle kadınlardır. Ancak salsa ladies styling için önceden bir salsa geçmişi olması gerekmektedir. Eşli salsaya göre biraz daha zor ve kondisyon gerektirecek bir danstır.

Dans kursu, kadınların salsa da öğrendiği hareketlerin daha estetik ve çevik olması için dersler düzenlemektedir. Bu nedenle temel salsa hareketleri ve vücut dengesini bilmek gerekmektedir. Ladies styling kursu, becerilerinizi ve kıvraklığınızı arttırabilir hatta dans kursu sayesinde yarışmalara dahi katılabilirsiniz. MecidyeköyBeşiktaşBakırköy kurslarında derslere katılabilirsiniz.

Salsa derslerinin temelinde temel hareketler olsa da yorum ve duruş bakımından farklılıklar bulunur. Çoğunlukla doğaçlama figürlerin bulunduğu bu dansta, her ay bir rutin veya koreografiye bağlı kalınmaz. Her dansçının kendine özgü figürleri bulunmakta ve kimse birbirine benzememektedir. Dansçılar, salsa müziklerini yorumlayıp kendi ruhlarını ortaya koyarlar ve kendi stillerini yaratırlar. Eğer sizin de salsa tutkunuz varsa, temel eğitimi aldıktan sonra ladies styling kursu için hemen kayıt yaptırmalısınız. Mecidyeköy, Beşiktaş ve Bakırköy kurslarını araştırıp, kendinize en uygun ladies styling kursu bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki; dans bedeni özgürleştirir.

Body Isolation

Müzikalite

Kol ve El Stili

Footwork