Salsa Ladies Styling Kursu

Home  /  
Yükleniyor Etkinlikler
05 Eki

Salsa Ladies Styling Kursu

Ekim 5 @ 19:30 - Aralık 31 @ 21:00

Tutkulu Bir Dans: Salsa

İspanyolca sos anlamına gelen Salsa, özellikle eşler ve kadınlar arasında çok popülerdir. Salsa dansı denilince akla önce Latin Amerika gelir. Bu büyülü dans, Karayip kökenlidir ve Amerika’ya göç edenler yoluyla popülerleşmiştir. Dansın temelinde ise Afrika ritimleri vardır. Salsa dansı, dans tutkusunu açığa çıkarmak isteyenler için ilgi gören danslardandır. Kadınlara özel hareketlere salsa ladies styling adı verilir.

Salsa Kursları

Bu tür danslarda; el, kol, vücut kullanımı, kıvraklık ve zarafet öne çıkmaktadır. Salsa ladies styling, kadınların vücut kontrolünü sağlar ve beden farkındalığı kazandırır. Mecidyeköy, Bakırköy ve Beşiktaş gibi semtlerin dışında İstanbul’un birçok dans kursunda salsa dersi verilmektedir. Her dans kursu, farklı ders saati ve programa sahiptir ve salsa derslerinin hocaları genellikle kadınlardır. Ancak salsa ladies styling için önceden bir salsa geçmişi olması gerekmektedir. Eşli salsaya göre biraz daha zor ve kondisyon gerektirecek bir danstır.

Dans kursu, kadınların salsa da öğrendiği hareketlerin daha estetik ve çevik olması için dersler düzenlemektedir. Bu nedenle temel salsa hareketleri ve vücut dengesini bilmek gerekmektedir. Ladies styling kursu, becerilerinizi ve kıvraklığınızı arttırabilir hatta dans kursu sayesinde yarışmalara dahi katılabilirsiniz. Mecidyeköy, Beşiktaş, Bakırköy kurslarında derslere katılabilirsiniz.

Salsa derslerinin temelinde temel hareketler olsa da yorum ve duruş bakımından farklılıklar bulunur. Çoğunlukla doğaçlama figürlerin bulunduğu bu dansta, her ay bir rutin veya koreografiye bağlı kalınmaz. Her dansçının kendine özgü figürleri bulunmakta ve kimse birbirine benzememektedir. Dansçılar, salsa müziklerini yorumlayıp kendi ruhlarını ortaya koyarlar ve kendi stillerini yaratırlar. Eğer sizin de salsa tutkunuz varsa, temel eğitimi aldıktan sonra ladies styling kursu için hemen kayıt yaptırmalısınız. Mecidyeköy, Beşiktaş ve Bakırköy kurslarını araştırıp, kendinize en uygun ladies styling kursu bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki; dans bedeni özgürleştirir.

EVENT DETAILS

Date: Ekim 5 @ 19:30 - Aralık 31 @ 21:00
Time: 19:30 - 21:00
Venue: OneDance Studio Mecidiyeköy
Address: Mecidiyeköy Mahallesi, Lati Lokum Sk. Keçeli İş Hanı. D:, D:No: 9, Kat:5, 34381 Şişli/İstanbul
Organizer Name: OneDance Studio
Phone: 0543 657 03 62 - 02122746062