Limitless Movement – Istanbul

Home  /  
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
04 Ağu

Limitless Movement – Istanbul

4 Ağustos 2018 @ 11:00 - 6 Ağustos 2018 @ 15:00

Limitless Mambo

Bu program dahilinde, 3 saati 4 Ağustos Cumartesi, 3 saati de 5 Ağustos Pazar olacak şekilde 6 saatlik yoğun bir çalışma yapacağız.

Limitless Mambo, Limitless Movement’in bir parçası olup, dansı sıkıcı bir “şekil” olmaktan çıkarıp o şeklin “amacına” odaklanmaktadır. Bu amacın iyice derinine inilirse, artık sınırsız hale gelen şekli oluşturmak için zamanın, alanın ve cesaretin okduğu görülür. Bunu keşfettikten sonra amacı şekle dönüştürerek “şekilsiz şekil” elde ederiz. Sınırsız oluruz..🌊🌊

Dersler sırasında Batı ve Doğu Afrika, Afro-Cuban folklor ve modern dans, Mambo, Son Chachacha, Modern Dans (Graham Tekniği egzersizleri ile) elementlerini keşfeteceğiz.

Mitchell hakkında:
Bir dansçı, öncü, koreograf ve vizyoner olan Mitchell Provence, müzik ve hareket arasındaki ilişkiye çok önem vermektedir. Curacao’da doğan Mitchell’in dansa olan aşkı 20’li yaşlarında başladı ve onu dünya çevresinde bir maceraya taşıdı. 40’tan fazla ülkede eğitimler verdi ve performans sergiledi. Bu süreçte Monica Melito (U-Dance stüdyosu sahibi, Mitchell&Monica), Sekou McMiller (Ailey Extension NYC eğitmeni ve koreografı), Melissa Rosado (NYC’den Mambo dansçısı ve eğitmeni) ve Carla Voconi (Roma’dan Mambo dansçısı ve eğitmeni) gibi bir çok kişiyle birlikte çalıştı. Şu anda Berlin’den Sarah Balzat ile çalışmalarına devam etmektedir.
Yıllardır edindiği tecrübeler doğrultusunda, öğrencilerin sanatsal ve kişisel kimliklerine odaklanan bir yöntem geliştirmiştir.

Mantrası (Kutsal sözü): Hareket et ve kabullen..

6 saatlik bu harika çalışma hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle acele etmenizi tavsiye ederiz…

*Diego Avendaño Ibarra
https://www.facebook.com/diego.a.ibarra.3
*Ersin Altaş
https://www.facebook.com/altasersin
*Hande Atalay
https://www.facebook.com/handeatalay

EVENT DETAILS

Date: 4 Ağustos 2018 @ 11:00 - 6 Ağustos 2018 @ 15:00
Time: 11:00 - 15:00
Venue: OneDance Studio Mecidiyeköy
Address: Mecidiyeköy Mahallesi, Lati Lokum Sk. Keçeli İş Hanı. D:, D:No: 9, Kat:5, 34381 Şişli/İstanbul
Organizer Name: OneDance Studio
Phone: 0543 657 03 62 - 02122746062