Kizomba Kursu Başlıyor

Home  /  
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
20 Kas

Kizomba Kursu Başlıyor

20 Kasım 2019 @ 19:30 - 31 Ocak 2020 @ 20:30
Kizomba Kursu Başlıyor

Dans etmek ve müziğe ritim tutmak birçok kişiyi rahatlatan fiziksel aktivitelerden biridir. Dans etmek ruhsal ve psikolojik açıdan da tedavi gören hastalara psikologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca ritim tutmak, müziğe kapılmak ve bedeni sürekli hareket halinde tutmak kişinin düşünce yapısının da değişmesini sağlamaktadır.

Son dönemlerin en popüler danslarından biri olan kizomba dansı hem eğlencesi hem de müziklerinin insana verdiği coşku ile öğrenilmeyi bekliyor. Yeni başlayacak olan Kizomba dans kursu dans gecelerinin yeni vazgeçilmezi olmaya aday gösteriliyor.

Kizomba Dansı

Kizomba dansı, aşkın ve tutkunun dansı olarak da biliniyor. Afrika, Portekiz ve Avrupa ülkelerinde yıllardır bu dans öğretilmekte ve Türkiye’de de henüz yeni yeni adını duyurmaktadır. Mecidiyeköy kizomba kursu ile Şişli kizomba kursu isteyenlere bu dansın öğrenilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu kurslarda arkadaşları ile kayıt olmak isteyenler ile öğrencilere çeşitli indirimler de kayıt esnasında uygulanmaktadır. Kizomba dans kursu her yaştan insana hitap edebilen ve oldukça eğlenceli dans gruplarını oluşturmaktadır.

Kursun Avantajları ve Yapılan Etkinlikler Nelerdir?

Kizomba kurslarının konumu Şişli ve Mecidiyeköy’de olduğundan dolayı Beşiktaş, Kağıthane, Üsküdar ve Beyoğlu gibi semtlere yakındır. Mecidiyeköy kizomba kursu ve şişli kizomba kursu öğrencileri için dans geceleri ve kahvaltı, gezi gibi organizasyonlar yapılmaktadır. Ayrıca Mecidiyeköy kizomba kursu ve Şişli kizomba kursu cumartesi günleri 3 saat pratik saatinden oluşmaktadır.

Mecidiyeköy kizomba kursu ile şişli kizomba kursu için eğitmenler yoğun çaba sarf etmekte ve pratik saatleri sırasında öğrencilere büyük ilgi göstermektedir. Şişli kizomba kursu ve Mecidiyeköy kizomba kursu için kayıt olanların bu dansın festivalleri, popülaritesi ve dans geceleri için de bilgi verilmektedir.

Kizomba Dansının İncelikleri

Kizomba dansı eğitmenler tarafından büyük çabalar ile öğretilmektedir. Bu dans çiftli, akıcı, yavaş ve vücudu fazla germeden yapılmaktadır. Kizomba dans kursu bu nedenle en fazla çiftlerin başvurduğu kurslardandır. Kizomba dans dersi sırasında müzikler farklılık gösterebilmektedir. Kizomba dans kursu çiftlere yumuşak müzikle ayrı haz vermektedir.

Gözlerini kapatıp müziğe ayak uyduran çiftler kizomba dans dersi sırasında oldukça iyi hissettiklerini belirtmektedir. Kizomba dans dersi başarılı ve ilgili eğitmenlerin dünyadaki farklı dansçılardan almış oldukları dersler ile öğretilmektedir. Ayrıca bilgi almak isteyenler dans kurslarını ziyaret ederek kizomba dans dersi hakkında bilgi alabilirler.

Neden Kizomba Dersi Tercih Edilmelidir?

Son zamanlarda dans eğitmenleri kizomba dansını tutku ve aşkın bir arada olduğu, vazgeçilmez danslar arasında tutmaktadır. Dans müzikleri oldukça eğlencelidir ve aynı zamanda da çiftlerin duygusal anlarına tanıklık etmektedir. Kizomba dans dersi için bu dansı öğrenmek isteyenlere herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla beraber her yaştan insana duyguya aşılamayı başarmaktadır.

Kizomba dansı ayrıca kendine has festivaller ve dans gecelerinde de anılmaktadır. Her duyguyu karşıya yansıtan bu dansın inceliklerini öğrenenler eğitmenlerimizle dans dışı etkinlikleri ve vakitleri de kaçırmamaktadır.

Kizomba Dansı Nasıl Yapılır?

Kizomba dansı çiftlerin birbirine karşı yürümesi ile başlar. Ardından çiftler yan yana yürüyerek kıvrak bel hareketleri ile müzikle yürürler. Müzikler ara ara değişmekte ve canlanmaktadır. Özellikle bu dans müziklerinin oldukça kıvrak hareketler gerektirdiği bilinmektedir. Kizomba dans kursu için bu dansı  eden çiftler bu hareketleri uyum içinde yapmaya çalışırlar.

Bu dansı öğrenmek isteyenlerin Mecidiyeköy ve Şişli’de yer alan kurslara gelip bilgi almaları yeterli olacaktır. Eğitmenlerin güler yüzleri sayesinde kursa başlamak ve devam etmek oldukça kolay olacaktır. Eğlenceli, aktiviteli ve bol ritimli bu kursta hem arkadaşların hem de eşlerin katılımıyla harika vakit geçirilmektedir.

EVENT DETAILS

Date: 20 Kasım 2019 @ 19:30 - 31 Ocak 2020 @ 20:30
Time: 19:30 - 20:30
Venue: OneDance Studio Mecidiyeköy
Address: Mecidiyeköy Mahallesi, Lati Lokum Sk. Keçeli İş Hanı. D:, D:No: 9, Kat:5, 34381 Şişli/İstanbul
Organizer Name: OneDance Studio
Phone: 0543 657 03 62 - 02122746062