Kizomba Dans Kursu

Home  /  
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
08 Eki

Kizomba Dans Kursu

8 Ekim 2020 @ 20:30 - 31 Aralık 2020 @ 21:30

Kizomba Kursu

Kizomba, Afrika, Portekiz gibi diğer Avrupa ülkelerinde yıllarca dans edilmektedir fakat daha yeni yeni Türkiye’de bilinmeye başlanmaktadır. kizomba dansı, Angola kökenli olup en popüler müzik ve dans türlerindendir.  Kilapanda ve Angola Merengue karışımıyla bir semba türevi ve genellikle portekizce olarak söylenmektedir.

Kizomba dansı, Son yılların en beğenilen danslarından birisi olmaktadır. Afrika Tangosu söylenmesinin nedeni betimsel zenginliğinin Arjantin Tangosundan almasındandır. Tangonun aksine kadınlar daha kıvrak dans etmektedirler. Birçok dansta olduğu gibi birden fazla ülkenin etkisinin altında kalmaktadır. Angola’nın geleneksel semba dans türünden gelmiştir. Tabi ki farklı dans türlerinden etkilenmiş ve şimdiki halini oluşturmuştur.

Angolacada “parti” anlamına gelmektedir. Birçok müzik ve dans türlerinin etkisi altına girmiştir. Arjantin Tangosundan Küba Son’una, , Zouk’tan Semba’ya, Milonga’dan Plena’ya, Merenge ve Kilapanda’ya kadar uzanmaktadır. Avrupa ülkelerinden en fazla Portekiz’de yapılmaktadırlar. Hatta eski sömürgesi Angola’dan bile fazladır. İki vuruşlu bir müzik olduğundan genellikle birbirlerini tekrar eden belirli bir temel adımları yoktur. Bu da dansçılara serbestlik getirmiştir.

Afrika’nın Popüler Dansı ile Tanışın!

Pek çok dans gibi Afrika’dan doğan ve gelişen kizomba dansı, geleneksel figürleri ve yavaş müziği ile dikkatleri üstüne çekmektedir. Kısa zamanda tüm Avrupa’ya yayılan kizomba ile siz de kizomba dansı ile tanışın.

Kıvrak kalça figürleri ile Nişantaşı, Beşiktaş, Ortaköy de bulunan kurslar ile içinizdeki dansçıyı açığa çıkarmalısınız. Nişantası, Beşiktaş, Ortaköy dans kursu olarak hizmetinizdeyiz.

Kizomba kursu ile Kendine özgü cazibeli figürleri olan kizomba’yı Türkiye’nin en popüler eğitmenlerinden, nişantaşı olarak en iyi kizomba kursları ile öğrenerek egzotik ve keyifli bir havada yapabilirsiniz. Ateşli müzikleri olan ve  partnerlerin birbirlerine yakın teması şeklinde dans etmesi kizomba’nın büyüsüne kapılmanızı sağlayacaktır. Nişantası, Beşiktaş, Ortaköy dans kursları sizi bekliyor. Nişantaşı bölgesinde sizi görmekten memnuniyet duyarız. İstanbulda özellikle Beşiktaş, Ortaköy de istediğiniz sorulara cevap vermek için her zaman sizinleyiz.

Neden kizomba kursu? En Çok Tercih Edilen Kizomba Kursu

  • Daha mutlu ve enerjik olursunuz
  • Sosyalleşir ve arkadaş edinebilirsiniz
  • Kilo verir ve forma girersiniz
  • Kendinize olan güveninizi artırırsınız
  • Yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

EVENT DETAILS

Date: 8 Ekim 2020 @ 20:30 - 31 Aralık 2020 @ 21:30
Time: 20:30 - 21:30
Venue: OneDance Studio Mecidiyeköy
Address: Mecidiyeköy Mahallesi, Lati Lokum Sk. Keçeli İş Hanı. D:, D:No: 9, Kat:5, 34381 Şişli/İstanbul
Organizer Name: OneDance Studio
Phone: 0543 657 03 62 - 02122746062