Bachata Ladies Styling Kursu

Home  /  
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
09 Eki

Bachata Ladies Styling Kursu

9 Ekim 2020 @ 21:30 - 31 Aralık 2020 @ 22:30
Tutkulu Bir Dans: Bachata

İspanyolca sos anlamına gelen Bachata, özellikle eşler ve kadınlar arasında çok popülerdir. Bachatadansı denilince akla önce Latin Amerika gelir. Bu büyülü dans, Karayip kökenlidir ve Amerika’ya göç edenler yoluyla popülerleşmiştir. Dansın temelinde ise Afrika ritimleri vardır. Bachata dansı, dans tutkusunu açığa çıkarmak isteyenler için ilgi gören danslardandır. Kadınlara özel hareketlere Bachata ladies styling adı verilir.

Bachata Kursları

Bu tür danslarda; el, kol, vücut kullanımı, kıvraklık ve zarafet öne çıkmaktadır. Bachata  ladies styling, kadınların vücut kontrolünü sağlar ve beden farkındalığı kazandırır. Mecidyeköy, Bakırköy ve Beşiktaş gibi semtlerin dışında İstanbul’un birçok dans kursunda bachata dersi verilmektedir. Her dans kursu, farklı ders saati ve programa sahiptir ve bachata derslerinin hocaları genellikle kadınlardır. Ancak bachataladies styling için önceden bir bachata geçmişi olması gerekmektedir. Eşli bachata ya göre biraz daha zor ve kondisyon gerektirecek bir danstır.

Dans kursu, kadınların bachata da öğrendiği hareketlerin daha estetik ve çevik olması için dersler düzenlemektedir. Bu nedenle temel bachata hareketleri ve vücut dengesini bilmek gerekmektedir. Bachata styling kursu, becerilerinizi ve kıvraklığınızı arttırabilir hatta dans kursu sayesinde yarışmalara dahi katılabilirsiniz. Mecidyeköy, Beşiktaş, Bakırköy kurslarında derslere katılabilirsiniz.

Bachataderslerinin temelinde temel hareketler olsa da yorum ve duruş bakımından farklılıklar bulunur. Çoğunlukla doğaçlama figürlerin bulunduğu bu dansta, her ay bir rutin veya koreografiye bağlı kalınmaz. Her dansçının kendine özgü figürleri bulunmakta ve kimse birbirine benzememektedir. Dansçılar, bachata müziklerini yorumlayıp kendi ruhlarını ortaya koyarlar ve kendi stillerini yaratırlar. Eğer sizin de bachata tutkunuz varsa, temel eğitimi aldıktan sonra ladies styling kursu için hemen kayıt yaptırmalısınız. Mecidyeköy, Beşiktaş ve Bakırköy kurslarını araştırıp, kendinize en uygun ladies styling kursu bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki; dans bedeni özgürleştirir.

EVENT DETAILS

Date: 9 Ekim 2020 @ 21:30 - 31 Aralık 2020 @ 22:30
Time: 21:30 - 22:30
Venue: OneDance Studio Mecidiyeköy
Address: Mecidiyeköy Mahallesi, Lati Lokum Sk. Keçeli İş Hanı. D:, D:No: 9, Kat:5, 34381 Şişli/İstanbul
Organizer Name: OneDance Studio
Phone: 0543 657 03 62 - 02122746062