Düğününüzü İlk Dans İle Ölümsüzleştirin!

Düğününüzü İlk Dans İle Ölümsüzleştirin!

Yazın gelmesiyle birlikte düğün, nişan gibi sezonlarda açılmaya başladı. Düğün sırasında en önemli şey ise gelinle damadın ilk dansıdır. Sadece ilk dans değil aynı zamanda düğünün ilerleyen saatlerinde edilecek danslarda çok önemlidir. Bu tarz olaylara önem vermek düğüne gelecek misafirlerin keyifli vakit geçirmelerini sağlayacaktır ve size unutulmaz bir düğün günü yaşatacaktır. En güzel anılarınızı düğünde biriktirebileceğiniz için düğün dansının da kusursuz olması gerekir. En azından ilk dans kusursuz olursa eğer düğünde çıkacak diğer aksiliklerde göz ardı edilmiş olur.

Nasıl dans edebileceğinizi bilmiyorsanız eğer düğün dansı için özel olarak açılmış kurslara bakabilirsiniz. Son yıllarda artık popüler olmuştur. Bu kurslarda size düğün gününe kadar pek çok dans öğretilmekte aynı zamanda kendi yörenize ait oyun havalarını da kısa bir zaman içinde öğrenebilirsiniz.

Kadınlar ilk dans için erkeklerden daha hevesli olsalar da, erkeklerinde ilk dansın kusursuz bir şekilde edilmesi için teşvik ve ikna edilmesi gerekmektedir.

Düğünde Edilecek Danslar Nasıl Seçilmelidir?

Düğünde edilecek dansları seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi yeteneğinizin olup olmadığıdır. Her insanın dans etme konusunda yeteneği olması şart değildir. Kimse kusursuz dans etmek zorunda da değildir. Eğer dans etme konusunda herhangi bir yeteneğiniz yoksa çok zor edilecek dansları tercih etmemelisiniz. Eğitmenlerimiz size uygun olabilecek dansları seçmeleri konusunda yardım istemelisiniz. Aksi takdirde öğrenemediğiniz ve beceremediğiniz bir dansı yapmaya kalkışmanız halinde rezil olabilirsiniz ve en güzel gününüz mahvolabilir.

Danslara karar verirken bir diğer önemli nokta ise giydiğiniz kıyafetlerin dansa uygun olup olmamasıdır. Gelinlik ve damatlık içerisindeyken kolay dans edebileceğiniz figürleri tercih etmelisiniz. Bunlara da eğitmeninizle birlikte onun yönlendirmesiyle karar verebilirsiniz.

Dans ederken kullandığınız figürlerin müziğe uygun olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Müzik hareketlerinizi yapmada kolaylık sağlayacaktır.

Bir diğer önemli konu ise derslere devam etmenin zorunlu olmasıdır. Derslere istekli gelmek ve günü gününe gelmek çok önemlidir. Derslere düzenli devam etmek dansları daha kolay öğrenmenizi ve bu sürece kolay adapte etmenizi sağlar.

İstanbul’da Düğün Dansları İçin Kurslar

Türkiye’nin hemen her yerinde düğün dansı için kurslar bulunmaktadır. İstanbul düğün dansları ise yine pek çok semtte açılmaya başlanmıştır. Dans kursuna başlamadan önce mutlaka iyice araştırmanız gerekmektedir. Eğitmenlerle birebir görüşüp, internetten yorumlarına bakıp, giden kişilerim memnun kalıp kalmadığına bakarak araştırmalarınızı yapabilirsiniz. İstanbul düğün dansları kursu hem düğün dansı hem de diğer dans çeşitlerinin de eğitimini vermektedir. Özellikle gelişmiş semtlerde araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca eğer düğünüzün daha da unutulmaz ve gösterişli olmasını istiyorsanız dansçılarda kiralayabilirsiniz. Pek çok dans kursunun aynı zamanda düğünlerde oynamak için özel dans grupları bulunmaktadır. Herhangi bir konu belirleyerek özel olarak hazırlanmış koreografi ile dans edilebilir. Ayrıca bu grupların içerisinde sizin de eğitimini aldığınız danslar ile eşlik edebilirsiniz.

İlk dans her zaman gelin ve damat için unutulmaz olacağı için bunlara ayrıca özen göstermelisiniz. Alt tarafı dans diyerek geçiştirmemeli ve eğer dans konusunda yeteneğiniz yok ise ve maddi durumunuz dans eğitimi almak için yeterliyse mutlaka bu konuları araştırmanız ve gereken değeri vermeniz gerekmektedir. Erkekler kadınlara oranla dans etme konusunda pek istekli olmasalar da kadınlar bir şekilde ikna etmeli ve ilk dansın kusursuz sayılabilecek kıvamda olması gerekmektedir.

Dans etmek ve oyun havası oynamak hem düğünü daha keyifli bir hale getirir hem de misafirlere verilen değeri gösterir. Ayrıca ileride düğün videoları izlendiğinde ve fotoğraflara bakıldığında unutulmaz anılar biriktirmiş olacaksınız.

Sorry, the comment form is closed at this time.