Düğün İçin Dans Organizasyonu

Düğün İçin Dans Organizasyonu

Her ayrıntısı incelikle düşünülmüş ve rüya gibi bir gece olması için çabalanan düğünlerin vazgeçilmez unsurlarından biri düğün dansıdır.

Gelin ve damatlar o akşam misafirlerine unutulmaz bir gösteri sergilemek isterler. Biz bu unutulmaz dansı size öğretiyoruz ve o gecenin herkesin aklında kalması için sizinle en ince ayrıntısına kadar düşünüp hayata geçiriyoruz.

Öncelikle gelin ve damadın isteklerini göz önünde bulunduruyoruz. Onların istedikleri bir şarkı varsa o şarkılar üzerinde neler yapabileceğimiz hakkında onlar ile konuşuyoruz.

Dans ve Müziği

Çiftlerimiz düğün dansı kursu için gelirken akıllarında sadece yapmak istedikleri dans stili olabilir. Akıllarında danslarına eşlik edecek müzik yok ise dansları için hangi şarkıları kullanabiliriz birlikte araştırıyoruz.

Gelin ve damat ile düğün dansı müziği hakkında kararı sağladıktan sonra dansın hangi stillerde olmasına karar veriyoruz.

Dans Stili

Bazen çiftlerimiz aklında birçok dans stili ile düğün dansı müziği için geliyorlar ve karar vermekte zorlanıyorlar. Onlara karar vermelerinde yardımcı oluyoruz.

Çiftlerimiz aklındaki dans stillerin birçoğunu kullanarak onlara bir koreografi çıkarıyoruz. Tango, vals gibi birçok stilin birlikte kullanılmasını sağlayarak farklı bir koreografi çıkartıyoruz.

Çiftlerimiz sadece hafif düğün dansı müziği ile dans etmek istemiyor. Genellikle zeybek eşliğinde oynamak istiyorlar. İstedikleri tarzda dansın eğitimini düğün dansı kursu içerisinde istenilen şekilde veriyoruz. Klasik bir dansı çeşitlendirmek isterlerse düğün dansı kursu içerisinde beraber oturup klasik bir halk oyununu modern şekle döndürerek çiftlerimizin misafirlerine unutulmaz bir gösteri sergilemelerini sağlıyoruz.

Provalar

Stüdyomuzda istenilen dansların dersleri verilirken, onların son derslerine yakın son provalarını dansı sergileyecekleri  mekanda yaptırıyoruz. Böylece çiftlerimizin o gece zorluk çekmelerini engelliyoruz. Çiftlerimiz böylece mekana yabancı olmayıp gösterilerini rahat bir şekilde sergiliyorlar.

Kıyafet Seçimleri

Provaların bir çoğu rahat kıyafetler ile yapılırken, son provalarda gelinlerimize danslarını gelinlikleri ile yaptırıyoruz. Bunun sayesinde gelinlerimizin hareket zorluklarını hesaplıyoruz. Onların hareket zorluklarına göre koreografimizi yeniden oluşturuyoruz. Çünkü gelinliklerin kabarıklığı bazen gelinlerin dans ederken zorlanmasına sebep oluyor. Düğün günü gelinlerimiz öğretilen dansı yapmakta zorlanabiliyorlar. Bunu engellemek için her şeyi düşünüp önlemlerimizi alıyoruz.

Düğün günü gelin ve damat yapılan planlara uygun olursa düğün günü mekana gelip son kez bir tekrar yapıp çiftlerimizi tamamen düğüne hazır hale getiriyoruz. Gelin ve damat için bir sorun kalmadığına ve istenilen dansın tamamen öğrenildiğine emin olup işimizi teslim ediyoruz.

Koreografi

Kararsız çiftlerimiz için birçok koreografi üzerinde çalışıyoruz sonunda içlerine işleyen düğün dansı müziği ve dansı seçip öğretiyoruz. Çiftlerimizin hayalleri bizim için önemlidir.  İstenilen dans koreografi çiftlerimizin hayallerine göre şekillenmektedir.

Çiftlerimiz bir film sahnesini yada daha önce sergilenen bir dans gösterisi ile gelebiliyorlar. istenilen sahnenin onların yapabileceği şekle sokup en iyi şekilde sergilenmesini sağlıyoruz.

Derslerimizi zorlayıcı şekilde vermektense eğlenceli hale getirip bu süreci yük yerine en eğlenceli şekle sokup öğretiyoruz. Buda çiftlerimizin içerisinde bulunduğu düğün stresinden biraz olsun kurtulmasını sağlıyor. Bir süre sonra bu dans gösterisi için olan çalışma bir dans terapisine dönüyor. Bu durum sayesinde çiftlerimiz o günü daha rahat ve heyecansız atlatıyor.

Stüdyomuzda yapılan derslerimizi mekanın sekline göre tasarlıyoruz.

İstenilirse çıkış sahnesini dans ile birleştirerek dansı daha gösterişli hale sokuyoruz. İstenilen her şeyi gerçekleştirmeye çalışırken çiftlerimize bir nevi danışmanlık yaparak onların hayallerine küçük eklenti önerileri sunuyoruz.

Gelinlerimiz bazen dans ederken ikinci bir kıyafet giymek istiyorlar. Daha rahat dans etmek için nasıl bir kıyafet seçecekleri kıyafet hakkında bilgi  veriyoruz.

Ayakkabı seçimleri için rahat dans edebilecekleri ayakkabılar öneriyoruz.

Bizim amacımız çiftlerimizin danslarının sadece kendi içlerini sinmelerini sağlamak değil, o dansı bütün misafirlerinin içine sindirmek istiyoruz.

Sorry, the comment form is closed at this time.