Düğün Danslarında Öncü

Düğün Danslarında Öncü

Eskiden çiftler düğünlerinde sıradan bir müzik eşliğinde klasik hareketlerle dans ederlerdi. Günümüzde bu danslar artık tercih edilmemektedir. Daha modern danslar; daha özenli müziklerle sergilenmeye başlamıştır. Kişiler dans seçerken kendi enerjilerine uyan danslar tercih edilmektedir.

Bu dansların düğün yapacak çiftler arasında yaygınlaşması OneDance Studio’nun mecidiyeköy düğün dansı kursları önem kazanmıştır. OneDance Studio’nun mecidiyeköy  düğün dansı kursları, mecidiyeköy düğün dansı dersleri vermektedir. Bu danslar düğün dansı koreografisi oluşturarak yapılmaktadır.

Salsa, Samba ve Cha Cha Cha Dansı

OneDance Studio mecidiyeköy düğün dansı kursları veren şubesinde bu dans, düğün dansı koreografisi oluşturarak öğretilmektedir. Samba doğaçlama hareketlerin eklenebilmesini sağlamaktadır. Serbest tarzda ama amaçsız değil belli bir düğün dansı koreografisi içerisinde estetik bir dans sunabilme imkanı vermektedir. Eşsiz bir Latin dansı eşliğinde salsa, samba ve ya cha cha cha ile düğün danslarına hareket kazandırılmaktadır.

Rumba Dansı

Başka bir Latin dansı olan rumba düğün dansı koreografisi için oldukça uygun bir danstır. Bu dans mecidiyeköy düğün dansı kursları ile öğrenilebilmektedir. Diğer Latin danslarına göre daha zor olan rumba mecidiyeköy düğün dansı dersleri ile kolayca öğrenilmektedir. Çiftlerin birbirine olan aşklarını ve tutkularını ifade eden dans figürleri vardır.

Arjantin Tango Dansı

Tango doğaçlama hareketlere izin veren bir dans türüdür. Bu dans mecidiyeköy düğün dansı dersleri ile romantik bir şölene olanak sağlamaktadır. Bu dans düğünde unutulmaz bir an olacaktır.

Vals Dansı

Bu dansın en belirgin özelliği çiftlerin birbirine sıkıca sarılarak dairesel hareketlerle dans etmesidir. Bu dans mecidiyeköy düğün dansı dersleri sayesinde iki farklı şekilde öğrenilebilmektedir. Viyana Valsı ve Modern Vals’tır. Düğün çiftleri genelde modern valsı tercih etmektedir.

Düğün dansı müzikleri kişilerin dansa çalışırken çokça duymak zorunda kalacakları müziklerdir. Hangi müziklerin kişilerde dans etme isteği uyandıracağına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düğün dansı seçiminde bir diğer önemli unsur gelinliğin modelidir. Eğer kişiler rahat hareket edemeyecekleri giysiler kullanacaksa çok hareketli dansları tercih etmemelidir. Düğün dansı koroegrafisi eğitmenlerle birlikte oluşturulmalıdır. Vücudun dansa alışık olması bireylerin işini kolaylaştıracaktır. Hiç dans etmemiş kişiler eğitim sırasında biraz zorlanabilmektedir. İlk olarak basit hareketlerle eğitimlere başlandığı için oldukça da eğlenceli bir süreç kişileri beklemektedir.

Çiftler bu özel günlerinde unutulmayacak anlar yaşamak istemektedir. Bunun içinde en önemli hamle güzel ve dikkat çeken bir dans müziği ile profesyonelce dans figürleri sergilemektir. Bu özel zaman dilimleri için öğrenilecek dansların ücretleri de oldukça uygundur. Dans eğitimleri ve koreografiler ile ilgili bilgi almak için OneDance Studio Mecidiye dans kursu şubesini ziyaret edilebilir ve deneme amacıyla bir kaç derse katılmak istenebilir. Kişilerin özelliklerine en uygun dans modelini kendilerine güzel bir koreografi eşliğinde sunan bu kurs birçok çiftin tercih etmesine ve çevresindekilere tavsiye etmesine neden olmuştur.

POST A COMMENT