Dansta Pratik Saati Neden Önemli?

Dansta Pratik Saati Neden Önemli?

Pratik saatlerine gidin!

Fiziksel olarak gerçekleştirilen ve güç sarfettiğiniz ve yeni öğrendiğiniz her aktivitede kondisyonu arttırmak, daha iyi ve daha rahat olabilmek ve öğrendiklerinizi pekiştirmek için pratik yapmanın önemi yadsınamaz bir gerçektir. Koşuyorsanız, antreman yaptıkça nefesinizi daha doğru kullanmayı öğrenirsiniz, bu yüzden daha uzun süre daha az yorularak koşmaya başlarsınız.

Araba kullandıkça, kuralları uygulama imkanı bulur, teoride öğrendiklerinizi hayata geçirirsiniz. Hayata geçirdikçe de, daha rahat kullanmaya başlarsınız. Park etmek üzerine pratik yaptıkça, daha az manevrayla, daha kolay park ediyor olursunuz. Örnekler saymakla bitmez tabii, ama sadece bu iki örneği dansa uyarladığımızda, dansta da pratik yapmanın ne kadar önemli olduğu sonucuna ulaşmak zor olmasa gerek Derslerde, temel olarak adım, müzik bilgisi, ritm öğrenirsiniz; örnek uygulama da yaparsınız; ancak öğrendiklerinizi tekrar etmeden, yani pratik yapmadan, bir sonraki derse geldiğinizde, ya öğrendiklerinizi pekiştirip sağlamlaştırmadığınız için bir kısmını çoktan unutmuş olursunuz ce eksiklerle devam etmeye çalışırsınız, ya da en iyi ihtimalle öğrendiğiniz her şeyi hatırlarsınız da; kendinizi kesinlikle rahat hissetmediğiniz için, sonrasında bu öğrendiklerinizi uygulamaya çekiniyor olursunuz, nerede ne yapacağınızı düşündüğünüzden ve kaygı duyduğunuzdan aslında derslerden azami verimi alamazsınız.

Şehrin merkezinde. Mecidiyeköy’de her pazar 16.00-18.00 arası OneDance stüdyosunda gerçekleştirilen ve sadece okulun öğrencilerine değil, dans eden herkese açık olan ücretsiz pratik saatlerine katılarak öğrendiklerinizi uygulama fırsatı bulabilir, farklı bilgi seviyesindeki diğer dansçılarla dan ederek ya da dansları gözlemleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

POST A COMMENT