BİZE ÖZGÜ DANS ORYANTAL

BİZE ÖZGÜ DANS ORYANTAL

BİZE ÖZGÜ DANS ORYANTAL

Oryantal dansı orta doğunun dansı olmakla birlikte Türkiye aracılığı ile dünyaya tanıtımı yapılmıştır desek haksızlık etmiş sayılmayız. Kıvrak dans figürleri ile baş, göz  ve gövde dâhil vücudun her kıvrımının müzik eşliğinde hareket ettirilmesi özel yetenek gerektirmektedir. Sizin de böyle özel yetenekleriniz var ve gün ışığına çıkarmak istiyorsanız oryantal kursu kayıtları ile başlangıç yapabilirsiniz.

            Oryantal kursu daha önceden dansı meslek olarak görüp yapan eğiticilerin eşliğinde belirlenen gün ve saatlerde kursiyerlere verilmektedir.Mecidiyeköy oryantal kursu bu kurslardan biridir. Genç kızların yoğun ilgisi ile birlikte hobi olarak yapmak isteyen her iki cinse de Onedance olarak Mecidiyeköy’deki oryantal kursu ders vermektedir. Dansı öğrenmek için disiplin ve  kursa devam gerekmektedir. Oryantal dansı öğrenmek için şişli oryantal kursu ve daha birçok kurs kapılarını kursiyerlere açmaktadır. Mecidiyeköy oryantal kursu kendi civarındaki kursiyerlere hizmet verirken şişli oryantal kursu kendi bölgesine kurs vermektedir.

            Oryantal kursu kursiyerlerine öğretilen, özellikle kulağın müziği algılama ve müziği algılamasıyla vücudun uygun kıvrılma hareketine önem vermektedir. Bunun için iyi bir kulak dolgunluğu lazım. Oryantal dansı sadece vücut figürleri ile yansıtılmaz Şişli oryantal kursu bu açıdan kursiyerlerin kıyafetleri ile dans ettirmektedir. Gelecekte meslek olarak yapmak isteyen kursiyerleri ile sovlar hazırlamakta,  ve bu şovları özel festivallerde ve latin gecelerinde  organizasyonlarında  sergilemektedir.

Kültürümüzün mozaiklerinden olan oryantal dansın yaşatılması adına açılan Şişli oryantal kursu çok güzel bir köprü olup oryantal kursu sayesinde  yok olmaması için çaba harcamaktadır. Etnik özellik taşıyan oryantal dansı izleyenleri mest etmekte, giyilen özel kıyafetleri ile show dünyasının görkemini gözler önüne sermektedir. Her ne kadar basit ve erotik bir dans gösterisi olarak algılansa da zamanında padişahlara özel yapılan dans olduğu unutulmamalıdır.

POST A COMMENT