Bachata Severlere Özel

Bachata Severlere Özel

Dans Işıklarını Yakalatan Hizmet

Aşkın dansı olarak nitelendirilen bachata, her biri kendi alanında uzman dans hocaları öncülüğünde ve dansı bir bütün olarak tüm teknikleriyle öğrenmek isteyen dans severlerle özel olarak bachata kursu hizmetiyle sunulmaktadır.

İnsanlar yaradılışları gereği eğlenmeye ve zamanlarını keyifli aktivitelerle renklendirmeye eğilimlidir. Bu noktada yaşam renklendirme konusunda herkesin içinde bulunan bir dans ışığı mevcuttur. Sunulmakta olan bachata kursu hizmeti, katılımcılarına, içlerinde var olan dans ışıklarını ortaya çıkarabilmeleri için uzman ekip öncülüğüyle karşımıza çıkarmaktadır.

Çift olarak ya da bireysel olarak katılım sağlanabilen dans kursu hizmeti içerisinde aşkın dilini dansla ifade etmek isteyenlere özel bachata kursu ve daha pek çok dans dersi içeriği mevcut olmaktadır. ,Katılımcılarından ışıklarının dış dünyaya yansıtılmasında önemli bir sağlayıcı olan bachata kursu dersleri sadece teknik bilgiler dahilinde değil; tamamen bir bütünlük içerisinde öğrenebilme avantajları da sağlamaktadır.

Aşkın en güzel dili olarak nitelendirilebilen dans, seçkin dans hocaları eşliğindeki bachata dersi sunumlarıyla birlikte, çok daha kaliteli olarak tüm yönleriyle öğrenilebilmektedir.

Temel Hareketler Nelerdir?

Kendine güvenin dansı olarak da adlandırılabilen bachata ile, özgüvenlerin açığa çıkmasını kolaylaştırabilmek de mümkündür. Genel bir tabir ile dört adım hareketiyle başlayan bachata dersi hem keyifli vakit geçirmek isteyenlerin hem de eğlenerek öğrenmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Uzman dans hocaları eşliğinde adım adım ve tüm yönleriyle bir bütün olarak gerçekleştirilebilecek olan bachata dersi diğer latin dans türlerinden belirli teknikler dahilinde faklılık göstermektedir. Örneğin, bel ve kalça figürleri farklılık gösterir.

Temel olarak dört adım üzerine kurulmuş olan bachata dansı dans partneri ile tam bir uyum içerisinde figürleri sunabilmeyi gerektirmektedir. Ayrıca, tek beden olarak dans partneriyle uyumlu olmayı da gerektirmektedir. Dans içerisinde en önemli unsur, dans partnerlerinin bachata dansı esnasında tam bir uyum içerinde olmaları ve birbirlerinin hareketlerine uyum sağlamaları olmaktadır.

Hangi Müzikler Kullanılır?

Latin ezgileriyle ün kazanmış olan bachata, özellikle gitar başta olmak üzere; bongo, bas-gitar, maracas ve guiro adı verilen çalgılar eşliğinde yapılan bachata müzikleri ritmi hissetmek isteyen dans severleri bir arada toplamaktadır. Ön planda olan gitar sesleri eşliğinde çalınan bachata müzikleri dansa dahil edilen duygu bütünlükleri ile, çok daha özgün dans sunumlarını yaşatabilmektedir. Latin dansları arasında biraz daha fazla özgüven gerektiren bir dans türü olan bachata dansı müzikle ritmin ve ruhların uyumunun bütünlüğünü dans ederken hissettirebilmektedir.

Dersler Kaç Aşamalı Olarak Gerçekleştirilir?

Kişiye özel olarak belirlenmekte olan ders seçenekleri, ile her hafta Pazartesi günleri için bachata dersi alınabilmektedir. Akşam 19:30 ile 22:30 saatleri arasında kişiye uygun saat seçenekleri yer almaktadır. Gitar ezgileri eşliğinde, temel tekniklerden sonra kendi özel dans stillerinin de gerçekleştirilebildiği bachata dansı ayrıcalıkları ile her katılımcı kendi tarz dansını da ortaya çıkarabilmektedir.

Latin ezgilerini dansın ruhunda da yansıtabilen bachata müzikleri zengin müzikalitesiyle de birden çok türü aynı çatı altında dans severlerle biraraya getirmektedir. Bachata türleri arasında yer alan; Dominican ve Sensual  bachata müzikleri eşliğinde uzman dans hocalarıyla öğrenilebilmektedir. Hayatlara farklılık katmak ve zamanları dansla doldurup çok daha keyifli vakit kazanımları ile öğrenmeyi bir arada gerçekleştirmek için sunulmakta olan dans hizmeti, duyguların en güzel anlatım yolu olan dans yolunu tüm katılımcılarına aktarabilmektedir.

Bunlarla birlikte; özel ve uygun indirimler de barındırmakta olan seçkin hizmet, öğrenci katılımlarında da tüm öğrencilere özel olarak indirim uygulamaları sağlamaktadır. Öğrenerek eğlenme ve dansta kendini gerçekleştirme aynı çatı altından gerçekleştirilebilmektedir.

Salsa'nın Vücuda Etkileri Nelerdir?

Salsa bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmek için en etkili yollardan biridir. Eğer kilo vermek istiyorsanız, spor yapmaktan sıkılıyor ve kilo verirken eğlenmek istiyorsanız salsayı tercih edebilirsiniz. Salsa aynı zamanda vücut kaslarınızı çalıştırarak zayıflarken sıkılaşmanızı sağlar. Hayatınızda olan olumsuz olaylardan uzaklaşarak kendiniz için bir adım atarsınız. Stresten ve üzüntüden uzak kalırsınız. Hayta karşı bakış açınızı değiştirecektir. Salsa derslerine kayıt olarak ve dans kursu ile iletişime geçerek salsa dansına başlayabilirsiniz.

POST A COMMENT