BACHATA DANS KURSU

BACHATA DANS KURSU

Bachata Kursu Nedir ?

Günlük yaşamın stresinden kurtulmak için bachata kursu ideal bir seçimdir.  Çünkü bu dansı öğrenmek hem eğlenmenizi hem de farklı bir kültürle tanışmanızı sağlar. Eğer hafta sonları veya akşamları iş çıkışlarında uğrayıp stres dağıtacağınız bir bachata kursu arayışı içerisindeyseniz Mecidiyeköy’deki yerimizde bachata kursu tam size göre. Ancak bachata kursu ile bu dansı öğrenmeden önce bunun hakkında biraz fikir sahibi olmalısınız.

Bachata Dansı Nedir?

Bachata kursu çok uzaklardan, filmlere konu olan Karayiplerden gelen bir esintidir. Karayiplerde yer alan Dominik Cumhuriyeti’nde bir hayli popüler olan bu dans aslında “Acıklı Aşk Şarkısı” olarak nitelenmektedir. Bu dansa eşlik eden yegane müzik aleti olan gitarın duygusal tınısı ile anlatılmak istenen şey, şehirden uzak banliyölerde yaşayan insanların dışlanmışlığı ve bu yüzden yaşadıkları duygusal travmalardır. Mecidiyeköy’deki yerimizde bachata kursu ile bu dansın bütün inceliklerini ve hikayesini öğrenmeniz mümkün.

Öğrenmek Zor mu?

Eğer gidecek bir bachata kursu arıyorsanız bir yandan da bu dansı öğrenmenin zor olup olmadığını araştırıyor olmalısınız. Bu dans hakkında şunu ifade edelim ki, kadın ve erkeğin birbiri ile son derece büyük bir uyumunu gerektiren bu dans, dışarıdan göründüğü kadar basit değil. Ancak bu dansı öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız, biraz çalışma ile sadece iki ayda öğrenmeniz mümkün. Bu sebeple bir an önce Mecidiyeköy’deki yerimizde bachata kursu ile kaydınızı yaptırıp dansı öğrenmeye başlamalısınız.

Uygulaması Zor Figürler Var mı?

Özellikle ayak hareketlerine çok dikkat etmek gerekiyor. Mecidiyeköy’deki yerimizde bachata kursu ile bu dansa başladığınızda, partnerinizle ayak hareketlerinizin senkronize olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü asıl olan ayak hareketlerindeki uyumdur. Bunu başarırsanız, bu dansta sizi çok zorlayacak başka figürler yok. Mecidiyeköy’deki yerimizde bachata kursu ile bu dansın bütün inceliklerini öğrenip, keyifli zaman geçireceksiniz.

POST A COMMENT